kpb

20.000 dni na Ziemi - filmowy portret Nicka Cave'a

20 000 DNI NA ZIEMI - filmowy portret Nicka Cave’a
w Kinie Pod Baranami od 31 października 2014W piątek, 31 października, do repertuaru Kina Pod Baranami trafi kreacyjny dokument 20 000 dni na Ziemi - wyjątkowy portret przedstawiający jeden dzień z życia legendarnego artysty, Nicka Cave’a.

Film prezentowany na licznych festiwalach, zdobył wiele nagród oraz uznanie publiczności na całym świecie.

Godziny seansów oraz ceny biletów dostępne już wkrótce.


20.000 DNI NA ZIEMI | 20,000 DAYS ON EARTH
reż. Jane Pollard, Iain Forsyth, Wielka Brytania, 97’

Sundance Film Festival 2014 - Directing Award; Editing Award
Istanbul International Film Festival 2014 - FIPRESCI Prize
Transatlantyk Festival Poznań 2014 - Nagroda Publiczności

Nick Cave jest jedną z najbardziej fascynujących i enigmatycznych postaci świata muzyki, literatury i filmu. Jego wyjątkowy filmowy portret - 20 000 dni na Ziemi - czyni go jeszcze bardziej tajemniczym i zmusza nas do odpowiedzi na pytanie, jak wiele dni z naszego życia naprawdę przeżyliśmy? Co zrobiliśmy z danym nam czasem?

Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a - od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie - zamienia się w niezwykły i fascynujący portret artysty. W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię jego życia.

W 20 000 dni na Ziemi widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali - Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave’a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty Push the Sky Away.

Ten film na pewno podbije serca fanów Nicka Cave'a, ale także wszyscy ci, których interesuje proces tworzenia, poszukiwania inspiracji i natchnienia, powinni odnaleźć w nim wiele dla siebie.
-The Playlist

Wyjątkowo oryginalny i wciągający portret słynnego rockowego poety. Ten film próbuje nas przekonać, że jest ekranową fikcją, ale tak naprawdę to dokumentalna biografia pełną gębą.
-Variety


O REŻYSERACH:
Iain Forsyth (ur. 1973 w Manchesterze) i Jane Pollard (ur. 1972 w Newcastle) - brytyjscy artyści wizualni. Po ukończeniu studiów w Goldsmiths College w Londynie w 1995 rozpoczęli współpracę artystyczną. Ich performance A Rock'n'Roll Suicide wzorowany na legendarnym performansie Davida Bowiego z filmu Ziggy Stardust był pionienierską pracą, przecierającą szlaki re-enactmentu jako zjawiska i strategii we współczesnej sztuce, polegającego na odtworzeniu i osadzeniu w nowym kontekście momentów kulturalnie znaczących.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum