kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Zaginiona dziewczyna

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Zaginiona dziewczyna, reż. David Fincher
czwartek, 23 października 2014, godz.
22.30


Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

Wprowadzenie do filmu: Mateusz Góra


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: wyjątkowo 14 zł


ZAGINIONA DZIEWCZYNA | GONE GIRL
reż. David Fincher, USA 2014, 148’

Najnowszy thriller Davida Finchera, nominowanego do Oscara twórcy The Social Network, Podziemnego kręgu, Gry i Dziewczyny z tatuażem.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn, opowieść o wzlotach i upadkach pewnego małżeństwa.

Młoda kobieta znika bez śladu w dniu piątej rocznicy ślubu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez swą siostrę postanawia dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę.

W rolach głównych nagrodzony Oscarem Ben Affleck (Operacja Argo) i Rosamund Pike (Jack Reacher: Jednym strzałem).

Zbierający znakomite recenzje film Finchera uważany jest już za jednego z faworytów przyszłorocznych Oscarów.

Autorami muzyki filmu są Trent Reznor i Atticus Ross, twórcy znakomitych kompozycji do The Social Network i Dziewczyny z tatuażem.

Zaginiona dziewczyna to wyśmienity dreszczowiec z precyzyjnie utkaną intrygą, ale także przenikliwa niczym promienie rentgena wiwisekcja toksycznego związku. Właśnie tak powinno dziś wyglądać kino rozrywkowe dla dorosłych. Łukasz Muszyński, Filmweb.pl

Fincher ma swojej filmografii wiele świetnych tytułów, ale Zaginiona dziewczyna bez wątpienia jest jednym z najlepszych. Dawid Rydzek, Hatak.pl

Bookmark and Share

archiwum