kpb

Dojrzałe Kino - Zbliżenia (pokaz z udziałem reżyserki filmu)Krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe filmowe spotkania seniorów.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 

29 października - dramat Magdaleny Piekorz o silnej emocjonalnej więzi między matką graną przez Ewę Wiśniewską i jej dorosłą córką, w którą wciela się Joanna Orleańska.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Gościem specjalnym będzie reżyserka filmu – Magdalena Piekorz.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Bilety dla seniorów: tylko 12 złśroda, 29 października 2014, godz. 11.00 


ZBLIŻENIA | ZBLIŻENIA
reż. Magdalena Piekorz, Polska 2014, 74'

Nowy film fabularny Magdaleny Piekorz i scenarzysty Wojciecha Kuczoka - twórców nagrodzonego Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni obrazu Pręgi oraz uhonorowanej Nagrodą Publiczności na festiwalu w Nowym Jorku Senności.

Marta (Joanna Orleańska) ma 37 lat. Bez przerwy odzywający się sygnał telefonu: „Martusiu, odbierz tu mama!” nie pozwala jej czuć się swobodnie nawet w najbardziej intymnych chwilach. Lata spędzone z matką (Ewa Wiśniewska) pod jednym dachem i ich bliska relacja sprawia, że kobieta nie potrafi rozpocząć życia na własny rachunek. Mimo że prawie każda wizyta u mamy kończy się awanturą, Marta wciąż do niej wraca. Kobiety nie potrafią bez siebie żyć, dłuższa rozłąka jest dla nich cierpieniem. Tej sytuacji próbuje sprostać Jacek (Łukasz Simlat), który chce stworzyć z Martą prawdziwy dom...

Autorem zdjęć do najnowszego projektu Magdaleny Piekorz jest Marcin Koszałka (Pręgi, Senność, Kochankowie z Marony, Rewers).

Reżyserka o filmie: Inspiracją dla filmu było samo życie. Scenariusz napisaliśmy wspólnie z Wojtkiem Kuczokiem i od początku towarzyszyło nam przekonanie, że temat, który poruszamy, dotyczy wielu osób. Chcieliśmy opowiedzieć o codziennym zmaganiu się ludzi, którzy się kochają. Zmaganiu z samym sobą, z własnymi słabościami, z drugim człowiekiem. O błędach, które popełniamy i porażkach, na których czasem się uczymy, a czasem nie. Jest takie piękne zdanie Ewy Lewandowskiej „Podziwiam upór dzieci w niekończących się próbach wstawania”. Zbliżenia opowiadają o dorosłych, którzy ciągle się tego uczą.

Gościem specjalnym spotkania będzie reżyserka filmu – Magdalena Piekorz.


zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
          
Bookmark and Share

archiwum