kpb

Dojrzałe kino - Zanim zasnę (seans o g. 11.15)Krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe filmowe spotkania seniorów.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
środa, 1 października 2014, godz. 11.15


ZANIM ZASNĘ
| BEFORE I GO TO SLEEP
reż. Rowan Joffé, Wielka Brytania/USA/Francja/Szwecja 2014, 92’

Wyprodukowany przez Ridleya Scotta film na miarę Memento i Incepcji, z Nicole Kidman i Colinem Firthem w rolach głównych. Ekranizacja bestsellera Stevena J. Watsona, jednego z najlepszych książkowych thrillerów XXI wieku.

Christine (Kidman) codziennie budzi się, nie pamiętając kim jest i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża (Firth). W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości.

Film jest kolejnym po Drodze do zapomnienia wspólnym filmem Nicole Kidman i Colina Firtha. „To dla mnie kolejna możliwość zagrania u boku jednego z najlepszych aktorów świata. Przy każdym projekcie, w którym teraz gram, mówię producentom, żeby zaoferowali Colinowi jakąś rolę” - mówi ze śmiechem Kidman. „Uwielbiam z nim pracować, jest świetny w tym co robi, potrafi słuchać i wyciągać z każdej postaci mnóstwo niuansów. To na dodatek przezabawny facet, prezentujący najlepszy możliwy typ brytyjskiego humoru, co w pewien sposób pomagało nam na planie. Nie ma się bowiem co oszukiwać, w tym filmie musiał zrobić kilka mało pozytywnych rzeczy i takiego bohatera w jego wykonaniu widzowie na pewno się nie spodziewają” - dodaje aktorka.

Na ekranie towarzyszą im Mark Strong (W sieci kłamstw, Szpieg), Anne-Marie Duff (Siostry Magdalenki, Notatki o skandalu) i Deborah Rosan (Jack Ryan: Teoria chaosu).

PARTNERZY:

          

     

            
     
      
Bookmark and Share

archiwum