kpb

Dojrzałe kino - BoyhoodKrakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na cotygodniowe filmowe spotkania seniorów.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Strona Dojrzałego Kina: www.dojrzalekino.pl
prowadzona przez uczestników cyklu Dojrzałe Kino!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
środa, 10 września 2014, godz. 11.00

BOYHOOD | BOYHOOD
reż. Richard Linklater, USA 2014, 163’

MFF w Berlinie 2014: Srebrny Niedźwiedź - najlepsza reżyseria

Opowieść o 12 latach z życia pewnej rodziny.

W centrum wydarzeń znajduje się Mason, który wspólnie z siostrą Samanthą zostaje zabrany w emocjonalną podróż przez lata dzieciństwa aż do dorosłości.

Ten niezwykły film kręcony był przez 39 dni w ciągu 12 lat - z tymi samymi dorastającymi dziećmi i starzejącymi się na naszych oczach aktorami.

W rolach rodziców występują Ethan Hawke (Przed północą, Kobieta z piątej dzielnicy) i Patricia Arquette (Zagubiona autostrada, Ciemna strona miasta). Na ekranie towarzyszą im Ellar Coltrane i Lorelei Linklater.

Boyhood zabiera nas w nostalgiczną podróż w czasie do bliskiej przeszłości, ale jest też odą na cześć dojrzewania i rodzicielstwa.

Ten fascynujący dramat rodzinny typowany już do przyszłorocznych Oscarów i nazywany arcydziełem współczesnego kina jest kolejnym fascynującym eksperymentem narracyjnym Richarda Linklatera, twórcy niezapomnianej trylogii Przed... (Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca, Przed północą). 

Jeden z największych filmów dekady. The Guardian
Arcydzieło. The New York Times
Historia naszego życia. Variety

PARTNERZY:


          

     

            
     
      
Bookmark and Share

archiwum