kpb

BJÖRK: BIOPHILIA LIVE

BJÖRK: BIOPHILIA LIVE
- pokaz specjalny


sobota, 18 października 2014, godz. 19.00W sobotę, 18 października, o godz. 19.00, zapraszamy na pokaz specjalny Björk: Biophilia Live. Jest to zapis widowiskowego koncertu najsłynniejszej islandzkiej artystki, który odbył się w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku.

Wydana w 2011 roku płyta Biophilia to wizjonerska, multimedialna opowieść o wszechświecie, przyrodzie i technologii. Projekt Björk, w którym muzyce towarzyszy aplikacja mobilna, to pierwszy na świecie app album - częściowo zrealizowany na iPadzie, wydany we współpracy z firmą Apple.

Artystka zdecydowała się na zarejestrowanie ostatniego z serii wyjątkowych koncertów promujących materiał z albumu, a podjęli się tego dwaj znani eksperci w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych, Nick Fenton (All Tomorrow's Parties, Arctic Monkeys At The Apollo) i Peter Strickland (Katalin Varga, Berberian Sound Studio). Efektem ich pracy jest sfilmowany przy użyciu 16 kamer, pełen magii film muzyczny, w pełni oddający specyficzną atmosferę twórczości oraz występów na żywo Björk.

Björk: Biophilia Live to zapis zachwycającego koncertu będącego niezwykłym audiowizualnym spektaklem z udziałem 24-osobowego chóru oraz specjalnie skonstruowanych instrumentów. Koncert uzupełniają oryginalne animacje, przetworzone zdjęcia przyrody oraz narracja Davida Attenborough - brytyjskiego popularyzatora wiedzy przyrodniczej na świecie.

Nie trzeba do tego filmu przekonywać, bo tylko Björk potrafi śpiewać o płytach tektonicznych przy dźwiękach transformatora Tesli, sprawiając, że można do tego tańczyć. To widowisko, na którym każdy fan chciałby się znaleźć, a w kinie można poudawać, że się na nim jest.
(Natalia Kaniak, Na Horyzoncie)


BJÖRK: BIOPHILIA LIVE
| BJÖRK: BIOPHILIA LIVE
reż. Nick Fenton, Peter Strickland, Wielka Brytania 2014, 97’Film zawiera sekwencje migających świateł, które mogą wpływać na widzów z objawami padaczki fotogennej (światłoczułej).
|
This film contains sequences of flashing lights, which might affect customers who are susceptible to photosensitive epilepsy.


BILETY:

25 zł - już w sprzedaży!
* UWAGA! Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.

Na ten seans nie prowadzimy rezerwacji. Zapraszamy do kas Kina!
Istnieje również możliwość zakupu biletów przelewem:
(zainteresowanych prosimy o kontakt: kino @ kinopodbaranami.pl)


ZWIASTUN:

PATRON POKAZU:Bookmark and Share

archiwum