kpb

50. spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego

50. SPOTKANIE STUDENCKIEGO NOCNEGO KLUBU FILMOWEGO:
WOKÓŁ FILMU HARDKOR DISKO
czwartek, 10 kwietnia 2014, godz. 22.45

W czwartek, 10 kwietnia, późnym wieczorem, w Kinie Pod Baranami odbędzie się wyjątkowe, 50. spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Podczas jubileuszowego spotkania zaprezentowany zostanie film Hardkor disko. Gościem wydarzenia będzie Jaśmina Polak, odtwórczyni jednej z głównych ról.

W programie wieczoru nie może zabraknąć stałych elementów spotkań studenckiego Nocnego Klubu Filmowego: krótkiego wprowadzenia do filmu wygłoszonego przez uczestnika cyklu oraz rozmowy po seansie, a także dawki kofeiny lub filiżanki herbaty oraz cotygodniowego poczęstunku. 50. odsłona będzie miała jednak szczególną oprawę. Towarzyszyć jej będzie degustacja wina firmy Barefoot (prosto ze słonecznej Kalifornii!) oraz spotkanie z Jaśminą Polak. Ta debiutująca na ekranie w Hardkor Disko aktorka teatralna jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W niezależnej produkcji Krzysztofa Skoniecznego, autora licznych teledysków, partneruje laureatowi Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, Marcinowi Kowalczykowi.

W ramach świętowania zapraszamy także do wzięcia udziału w loterii, w której będzie można zdobyć bezpłatne wejściówi do Parku Wodnego w Krakowie, vouchery na kolację ufundowane przez Trattorię Soprano oraz egzemplarze czasopisma EKRANy. Nie zabraknie też zaproszeń do Kina Pod Baranami.

Na koniec, przeniesiemy się do zaprzyjaźnionej Pracowni pod Baranami, gdzie na uczestników nocnikowego spotkania będą czekać zniżki w barze czynnym do białego rana, przy którym studenci będą mogli kontynuować dyskusje o filmie i zacieśniać kontakty towarzyskie.

Studencki Nocny Klub Filmowy zainaugurowany został 8 listopada 2011. Od tej pory niemal w każdy czwartkowy wieczór roku akademickiego zbierają się w Kinie Pod Baranami studenci ze wszystkich krakowskich uczelni - fascynaci kina gotowi do obcowania z filmami kontrowersyjnymi i prowokującymi do całonocnych dyskusji.


Po seansie, w imieniu firmy Barefoot, zapraszamy na lampkę wina prosto ze słonecznej Kalifornii.

Będę mogli Państwo spróbować: Merlot, Cabernet, Moscato, Pink Moscato, Pinot Grigio oraz White Zinfandel.

BILETY dla studentów: TYLKO 10 zł
Na seans nie przyjmujemy rezerwacji.
Bilety w sprzedaży w Kasie Kina.
(Istnieje też możliwość zakupu biletów przelewem - kontakt: kasa@kinopodbaranami.pl)


HARDKOR DISKO | HARDKOR DISKO
reż. Krzysztof Skonieczny, Polska 2014, 87’ (in Polish with English subtitles)

Hardkor Disko to debiut filmowy Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i twórcy kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków dla m.in. Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak, donGURALesko, czy hitu Jamala - "Defto."

W roli głównej Marcin Kowalczyk, jeden z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowany Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji.

W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia...

Reżyser o filmie:Hardkor Disko to historia o rozpaczliwym poszukiwaniu tożsamości, o winie, zemście i karze, a także niemożliwej do spełnienia miłości”.
PARTNERZY:

               

     


PATRONI MEDIALNI:

RADIOFONIA 100,5 FM

        
Bookmark and Share

archiwum