kpb

Hardkor Disko - pokaz przedpremierowy z udziałem twórców

poniedziałek, 31 marca, godz. 20.45

Zapraszamy na seans przedpremierowy Hardkor Disko - filmowego debiutu Krzysztofa Skoniecznego, niezależnego producenta, reżysera i scenarzysty, twórcy znanych i nagradzanych teledysków. 

W pokazie wezmą udział twórcy filmu.

BILETY: 20 zł (normalny) | 14 zł (ulgowe)


GOŚCIE:
* Krzysztof Skonieczny
(reżyser filmu)
* Marcin Kowalczyk (główna rola męska)
* Agnieszka Wosińska (aktorka)
* Kacper Fertacz (operator)
* Olga Bibik (kierownik produkcji)

Spotkanie z twórcami poprowadzi Kaja Klimek.


W imieniu firmy Barefoot, zapraszamy na lampkę wina prosto ze słonecznej Kalifornii. 

Będę mogli Państwo spróbować: Merlot, Cabernet, Moscato, Pink Moscato, Pinot Grigio oraz White Zinfandel. O FILMIE:

HARDKOR DISKO | HARDKOR DISKO
reż. Krzysztof Skonieczny, Polska 2014, 87'

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji.

W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia...

Tematem filmu jest niemożliwa do spełnienia miłość, a myślą przewodnią słowa głównego bohatera: Oddajcie nam to co nasze, oddajcie nam prawdę albo odbierzemy ją siłą, a wtedy zostaną zgliszcza, granego przez Marcina Kowalczyka – najciekawszego polskiego aktora młodego pokolenia, uhonorowanego Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, któremu towarzyszy Jaśmina Polak, debiutująca na dużym ekranie, utalentowana absolwentka krakowskiej PWST.

Hardkor to określenie naszych czasów, które weszło do języka potocznego jako coś zaskakującego, brutalnego i bezwzględnego, a z drugiej strony atrakcyjnego i nęcącego niebezpieczeństwem, zaś disko to coś z zeszłej epoki, to hasło pokolenia naszych rodziców, z którego bije specyficzna nostalgia – tłumaczy reżyser, Krzysztof Skonieczny, którego nadrzędnym założeniem twórczym był szeroko pojęty radykalizm obejmujący konstrukcję, dramaturgię, narrację wizualną, production design, pracę kamery i wydarzenia, które zostały przedstawione w filmie.

Hardkor Disko to produkcja całkowicie niezależna. Film powstał nie tylko bez udziału środków publicznych, ale również bez jakiegokolwiek zewnętrznego finansowania. Była to świadoma decyzja, podjęta już na etapie developmentu, a wynikająca z potrzeby nieograniczonej swobody twórczej i artystycznej, wykorzystania energii i potencjału osób zaangażowanych w produkcję, a także z próby uchwycenia aktualnych zjawisk, stanowiących tło akcji filmu.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum