kpb

Baranki w pieluchach - Płynące wieżowceRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Na Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro.

28 listopada - Płynące wieżowce Tomasza Wasilewskiego, obsypany nagrodami film o dojrzewaniu uczuć.

BILETY: 12 zł


Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Ponadto, z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) i Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

czwartek, 28 listopada 2013, godz. 11.00

PŁYNĄCE WIEŻOWCE | PŁYNĄCE WIEŻOWCE
reż. Tomasz Wasilewski, Polska 2013, 93’

Gdynia Film Festival 2013: najlepszy młody talent reżyserski
najlepsza drugoplanową rolę kobiecą - Marta Nieradkiewicz
Nagroda Jury Młodzieżowego
II miejsce w rankingu krytyków

MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu 2013: Nagroda Publiczności

MFF w Karlowych Warach: Nagroda Główna w konkursie East of the West

Współczesna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o mocnym ładunku emocjonalnym, poruszający temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje.

Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na AWF-ie. Trenuje pływanie, jest jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników i głównych faworytów do udziału w zbliżających się zawodach. Poza tym prowadzi normalne życie, jak jego rówieśnicy. Na jednej z imprez poznaje Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację mężczyzną. Przerażony uczuciami, które się w nim budzą, nie potrafi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji. Jego, wydawałoby się, stały i silny związek z Sylwią komplikuje się...

Film Tomasza Wasilewskiego, twórcy W sypialni, to jeden z pierwszych polskich filmów o tematyce LGBT, otwarcie mówiący o rodzącym się uczuciu między dwoma mężczyznami.

Reżyser o filmie: „Nie chcieliśmy robić filmu tendencyjnego, stawać po jednej lub po drugiej stronie barykady. Nie nakręciliśmy go, żeby udowodnić jakąś tezę, nie jest to żadna deklaracja. Jasne, chcieliśmy opowiedzieć właśnie taką historię, jaką opowiedzieliśmy, w takich, a nie innych realiach, z tymi konkretnymi bohaterami, ale najbardziej zależało nam, żeby byli to prawdziwi, żywi ludzie, którzy czują, są niedoskonali, szukają, pragną”. (fragment wywiadu dla Onet.pl)

„Czym są Płynące wieżowce dla polskiego kina? Rewoltą! Inicjacją! Coming outem! Poruszającą historią miłosną, która, dzięki swojej prostocie, szczerości wynikającej z ujmującego naturalizmu niektórych scen i niezwykłej intymności bijącej z ekranu, podwyższa jakość rodzimej kinematografii.” Katarzyna Kasperska, Wirtualna Polska

„Powiew świeżego powietrza z Polski.” Verena von Stackelberg, British Film Institute

„Wyrafinowane zdjęcia, płynność narracyjna, pełnokrwiste postacie, sceny pozbawione patosu, niby z życia wzięte, a znaczące coś więcej, pokaźniejsze niż ich powierzchowny przekaz.” Urszula Lipińska, Stopklatka.pl
Patroni medialni
:

    MiastoDzieci.pl

   CzasDzieci.pl   

    


Partnerzy
:


               
          
         
Bookmark and Share

archiwum