kpb

2013 K-Movies Screening (Nowe Kino Koreańskie): Doomsday Book

2013 K-MOVIES SCREENING: DOOMSDAY BOOK
środa, 27 listopada 2013, godz. 21.00Kino Pod Baranami oraz Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie zapraszają na cykl pokazów filmowych - 2013 K-Movies Screening. W każdą ostatnią środę miesiąca prezentujemy współczesne filmy koreańskie.

Program projekcji, stworzony przez znawców kina azjatyckiego, obejmuje przede wszystkim produkcje nagradzane na festiwalach filmowych (m.in. na MFF w Busan), nie pokazywane wcześniej w Polsce.

BILETY:
13 zł


O FILMIE:

DOOMSDAY BOOK | IN-RYU-MYEOL-MANG-BO-GO-SEO
reż. Pil-sung Yim, Jee-woon Kim, Korea Południowa 2010, 113’

Dwóch reżyserów. Trzy wizje przyszłości. Witajcie w nowym wspaniałym świecie. 

„Brave New World” opowiada o wirusie, który zamienia ludzi w zombie. „Creation of Heaven” ma miejsce w przyszłości, kiedy to roboty zastępują ludzi w codziennych obowiązkach. Jeden z robotów twierdzi, że został oświecony i zaczyna wygłaszać kazania w buddyjskiej świątyni. „Happy Birthday” opowiada historię dziewczynki, która przez przypadek niszczy ulubioną bilę ojca z numerem 8. Dziewczynka zamierza zamówić nową bilę za pomocą tajemniczej strony internetowej. Wkrótce po tym do Ziemi zaczyna zbliżać się meteor wyglądem przypominający zepsutą kulę...

Doomsday Book to nowelowy film science-fiction, który proponuje oryginalną, niepozbawioną humoru refleksję na temat konsekwencji technologicznego rozwoju.

Film autorstwa dwóch znakomitych koreańskich reżyserów, Jee-woon Kima (Opowieść o dwóch siostrach, Ujrzałem diabła, Likwidator) i Pil-sung Yima (Jaś i Małgosia, Mroźne piekło).


Bookmark and Share

archiwum