kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Wenus w futrze


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Wenus w futrze, reż. Roman Polański
czwartek, 14 listopada 2013, godz. 23.15

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Po seansie zapraszamy na darmowego drinka
do Klubu Rozrywki 3 (ul. Mikołajska 3)!


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


WENUS W FUTRZE | LA VÉNUS À LA FOURRURE
reż. Roman Polański, Francja/Polska 2013, 96’

MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

Nowa, bardzo dobrze przyjęta przez krytykę i publiczność festiwalu w Cannes, komedia erotyczna Romana Polańskiego.

W rolach głównych: Emmanuelle Seigner oraz Mathieu Amalric, znany z filmów Quantum of Solace, Kurczak ze śliwkami oraz nagrodzonego już w Cannes i nominowanego do 4 Oscarów Motyla i skafandra, w którym również zagrał z żoną Polańskiego.

Thomas jest reżyserem poszukującym do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

Wenus w futrze to adaptacja opromienionej wielkimi sukcesami na Broadwayu sztuki Davida Ivesa inspirowanej nowelą pod tym samym tytułem autorstwa Leopolda von Sacher-Masocha.

Autorem zdjęć do filmu jest wybitny polski operator Paweł Edelman, który współpracował z Polańskim na planie Pianisty, Olivera Twista i Autora widmo. Film zrealizowano w polskiej koprodukcji.

Wenus w futrze Romana Polańskiego to perełka. Film inteligentny, błyskotliwy, świetnie zrealizowany i rewelacyjnie zagrany.” Barbara Hollender, Rzeczpospolita
PARTNERZY:

       


PATRONI MEDIALNI:

      

       

  
Bookmark and Share

archiwum