kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Piąta władza


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Piąta władza, reż. Bill Condon
czwartek, 7 listopada 2013, godz. 23.15

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.

Po seansie zapraszamy na darmowego drinka
do Klubu Rozrywki 3 (ul. Mikołajska 3)!


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


PIĄTA WŁADZA | THE FIFTH ESTATE
reż. Bill Condon, USA/Belgia 2013, 124’

Thriller szpiegowski Billa Condona, twórcy Kinseya, oparty na prawdziwych wydarzeniach, które zmieniły niszową stronę internetową w jedną z najpotężniejszych instytucji na świecie. WikiLeaks stała się źródłem największego skandalu politycznego ery Google'a i najpoważniejszego wycieku tajnych informacji od czasu afery Watergate.

Julian Assange (Benedict Cumberbatch) i Daniel Domscheit-Berg (Daniel Brühl) rozpoczynają działalność w internetowym podziemiu jako obserwatorzy światowego establishmentu. Projektują serwis, który umożliwia użytkownikom publikację ściśle tajnych danych, rzucając światło na pilnie strzeżone tajemnice rządów i międzynarodowych korporacji. W krótkim czasie ujawniają więcej szokujących faktów, niż tradycyjne media w ciągu wielu lat. Sytuacja zagęszcza się, gdy Assange i Berg zyskują dostęp do największego zbioru tajnych informacji w historii USA. Stają się najbardziej poszukiwanymi ludźmi na Ziemi. Rozpoczyna się dramatyczna walka i rodzi się jeden z największych dylematów naszych czasów. Jakie konsekwencje niesie za sobą utrzymywanie tajemnic w wolnym społeczeństwie ery Google, i jaką cenę płacimy za ich ujawnienie?

Założyciela portalu WikiLeaks Juliana Assange'a zagrał Benedict Cumberbatch, znany przede wszystkim ze znakomitego brytyjskiego serialu Sherlock.

„Film o prywatności, przejrzystości i sekretach w erze Internetu.”
reżyser Bill Condon

Wszyscy ludzie prezydenta pokolenia Internetu.” Pete Hammond, Deadline
PARTNERZY:

       


PATRONI MEDIALNI:

           

  
Bookmark and Share

archiwum