kpb

Baranki Dzieciom - Przygody Błękitnego Rycerzyka + warsztaty bębniarskie


BARANKI DZIECIOM

PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA - zestaw bajek
oraz WARSZTATY BĘBNIARSKIE


niedziela, 20 października 2013, godz. 11.00
W niedzielę, 20 października dzieci będą miały okazję zaprzyjaźnić się z Błękitnym Rycerzykiem i poznać jego przygody, a po seansie nauczyć się gry na prawdziwych bębnach! A to wszystko w Kinie Pod Baranami.


PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA - zestaw bajek I, ok. 41’

ROMANTYCZNA PRZYGODA

reż. Lechosław Marszałek, Polska 1963, 10’

Błękitny Rycerzyk walczy z groźnym Pająkiem. Dostaje się do niewoli. Wyzwala go wierny mu Konik Polny. Wspólnie uwalniają z niewoli u Pająka Królową Pszczół.

GIERMEK
reż. Stanisław Dülz, Polska 1964, 10’
Giermek Błękitnego Rycerzyka trafia do karczmy, w której przegrywa wszystkie pieniądze w grze w kości z nieuczciwym hersztem opryszków. Przybywa Błękitny Rycerzyk, ratuje swojego Giermka i rozprawia się z opryszkami.

KARAWANA
reż. Edward Wątor, Polska 1964, 10’

Zbójcy napadają na przemierzającą pustynię karawanę. Giermek Błękitnego Rycerza staje w obronie napadniętych. Do walki z opryszkami włącza się Błękitny Rycerzyk i wymierza złoczyńcom sprawiedliwość.

CZARNOKSIĘŻNIK
reż. Stanisław Dülz, Polska 1964, 11’

Wysłany po wodę Giermek Błękitnego Rycerzyka spotyka Czarnoksiężnika, który poddaje go działaniom czarów i dlatego Giermek wraca do swego pana z pustym dzbanem.

Po projekcji odbędą się warsztaty bębniarskie dla dzieci!

Warsztaty bębniarskie prowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Sarapatę inspiruje rytmika latynoska i zachodnioafrykańska, którą wykorzystuje w projektach etnicznych, jazzowych, elektronicznych, setach DJ-skich i muzyce rozrywkowej.

W ramach cyklu Baranki Dzieciom prowadzi warsztaty bębniarskie. Podczas tych spotkań dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki, idt.) - ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobywać – uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.Bilety TYLKO 10 zł


Zachęcamy do "polubienia" Baranków Dzieciom na Facebooku.

Szczegółowy program jesienno-zimowej edycji cyklu Baranki Dzieciom: TUTAJ


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM

Kino Pod Baranami sześciokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


PARTNERZY CYKLU

                   
        


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Parenting.pl    Mali Turyści
MiastoDzieci.pl                     
   CzasDzieci.pl
Bookmark and Share

archiwum