kpb

Dojrzałe kino - Więcej niż miódKino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

Dojrzałe Kino w Kinie Pod Baranami jest wydarzeniem dobrze znanym w krakowskim środowisku Seniorów. Co środę przed południem prezentujemy najlepsze spośród premierowych filmów. Gospodarzem spotkania jest red. Maria Malatyńska, która zachęca widzów do uważnego oglądania filmu krótkim wstępem, a po seansie prowadzi zawsze ciekawą dyskusję. Dojrzałe Kino to także spotkanie towarzyskie przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.środa, 18 września 2013, godz. 11.00

WIĘCEJ NIŻ MIÓD | MORE THAN HONEY
reż. Markus Imhoof, Szwajcaria/Niemcy/Austria 2012, 90’

Niemiecka Nagroda Filmowa 2013, Szwajcarska Nagroda Filmowa 2013, Austriacka Nagroda Filmowa Romy 2013 dla najlepszego filmu dokumentalnego
MFF Santa Barbara 2013: najlepszy dokument
San Francisco Green Film Festival 2013: najlepszy film
MFF Pelicam, Rumunia 2013, Festiwal Filmowy Solthurn, Szwajcaria 2013: Nagroda Publiczności

Pszczoły to nie tylko istotne ogniwo ziemskiego ekosystemu, lecz również ważny czynnik plonotwórczy. Zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą - jak twierdził Einstein - ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia. Nominowany do Oscara reżyser Markus Imhoof, wnuk szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o kryzysie, jaki dotyka obecnie populację pszczół. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony. Czy to oznacza, że czeka nas totalny kryzys?

Wykorzystując najnowszą technologię, umożliwiającą obserwację niewidocznych gołym okiem zjawisk, Imhoof z własnej perspektywy pokazuje rolę i piękno pszczół, a także fatalizm ich losu. Podróżując z kamerą po całym świecie: od Europy po USA, Australię i Chiny, filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, a za pomocą mikroskopowych zdjęć pokazuje jak żyją i zachowują się w gniazdach i ulach.

Praca nad filmem trwała aż pięć lat, a zdjęcia kręcono przez 2 lata przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu powstał doskonały pod względem jakości zdjęć obraz, olśniewający poemat w stylu słynnego Mikrokosmosu Claude’a Nuridsany’ego i Marie Pérennou.

Więcej niż miód to porywający dokumentalny obraz, którego głównym bohaterem są pszczoły. Olśniewające i perfekcyjnie nakręcone zdjęcia w połączeniu inteligentnym scenariuszem i niezwykłą wrażliwością reżysera dają w efekcie fascynujący dokumentalny portret tak ważnych dla naszego ekosystemu istot. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników zwierząt i kina artystycznego”. The Hollywood Reporter
Partnerzy:

   

 
     
       
Bookmark and Share

archiwum