kpb

Baranki w pieluchach - U niej w domu (seans o 11.30)Na Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro.

6 czerwca - wyrafinowany thriller François Ozona w doborowej obsadzie. Pokaz o 11.30.

BILETY: tylko 12 zł


Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Ponadto, z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) i Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

czwartek, 6 czerwca 2013, godz. 11.30

U NIEJ W DOMU | DANS LA MAISON
reż. François Ozon, Francja 2012, 105’

MFF w San Sebastian 2012: Złota muszla za najlepszy film, Nagroda Jury za scenariusz
6 nominacji do Francuskich Nagród Filmowych Cezarów 2013
- m.in. najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany


Wielki powrót François Ozona, autora Basenu i 8 kobiet.

Życie Germaina (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude’a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni spędzone przez 16-latka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Niebezpieczna gra nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

Film oparty na sztuce Juana Mayorgi (The Boy in the Back Row) - wielokrotnie nagradzanego i uznanego na całym świecie dramatopisarza, z udziałem znakomitej obsady: występują Kristin Scott Thomas (laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za Kocham Cię od tak dawna), nominowany za swoją rolę do Cezara Fabrice Luchini (znany także z błyskotliwych kreacji w Zakochanym Molierze i Żonie doskonałej) i Yolande Moreau (nagrodzona Cezarem za Serafinę).

„Ozon wzoruje się na Hitchcocku i Polańskim.” Craig Skinner, HeyUGuys
„Gęsta atmosfera niebezpiecznej zmysłowości i przewrotnego humoru.” David Rooney, „The Hollywood Reporter”Patroni medialni
:

    MiastoDzieci.pl

   CzasDzieci.pl   

     


Partnerzy
:   
Bookmark and Share

archiwum