kpb

2013 K-Movies Screening (Nowe Kino Koreańskie): Jesus Hospital

2013 K-MOVIES SCREENING: JESUS HOSPITAL
środa, 29 maja 2013, godz. 19.15Kino Pod Baranami oraz Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie zapraszają na cykl pokazów filmowych - 2013 K-Movies Screening. W każdą ostatnią środę miesiąca prezentujemy krakowskim widzom współczesne produkcje koreańskiej kinematografii.

29 maja o 19.15 zapraszamy na dramat rodzinny Jesus Hospital.
Seans poprzedzi krótkie wprowadzenie. 

Na każdego widza czeka koreański przysmak!


BILETY:
13 złO FILMIE:

JESUS HOSPITAL | MING-KEU-KO-TEU
reż. A-ga Shin, Sang-cheol Lee, Korea Południowa 2011, 91’

W swoim debiutanckim dramacie Shin A-ga i Lee Sang-cheol opowiadają historię kobiety w średnim wieku, która nie potrafi znaleźć wspólnego języka z otoczeniem. Hyun-soon doszukuje się wyłącznie uszczypliwości w słowach znajomych oraz rodzeństwa i ich współmałżonków. Odpowiada sarkazmem. Z własną córką i zięciem poczyna sobie obcesowo. Szanuje tylko matkę, której zwierza się ze swoich tajemnic. Pewnego dnia starsza pani zapada w śpiączkę. Lekarze nie dają jej szans na wyzdrowienie, więc siostra i brat Hyun-soon decydują się na odłączenie aparatury podtrzymującej życie matki. Bohaterka Jesus Hospital rusza więc na wojnę, mając przy boku medium, które przekazuje Słowo Boże. 

W roli Hyun-soon - Hwang Jung-min w niezwykłej, zapadającej w pamięć kreacji aktorskiej, uhonorowanej nagrodą na 16. MFF w Pusan.
ORGANIZATOR
:
Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie


Bookmark and Share

archiwum