kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Wielki Gatsby 2D

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Wielki Gatsby, reż. Baz Luhrmann
czwartek, 23 maja 2013, godz. 23.45

Czwartkowy studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne filmy specjalnie wybrane z naszego repertuaru.

To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.Wszystko wliczone w cenę biletu

Krótką prelekcję wygłosi Anna Kurda - studentka muzykologii oraz filmoznawstwa na UJ.   


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 12 zł


WIELKI GATSBY 2D | THE GREAT GATSBY
reż. Baz Luhrmann, Australia/USA 2013, 142’

MFF w Cannnes 2013: film otwarcia

Wystawna adaptacja klasycznej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda w reżyserii Baza Luhrmanna, twórcy Romea i Julii i Moulin Rouge, z Leonardo DiCaprio w roli tytułowej.

Film Wielki Gatsby przedstawia losy niedoszłego pisarza Nicka Carrawaya (Tobey Maguire), który przybywa do Nowego Jorku wiosną 1922 roku, w epoce upadającej moralności, połyskliwego jazzu i królów przemytu alkoholowego. Nick podąża za swoim amerykańskim marzeniem, zamieszkuje w sąsiedztwie tajemniczego, urządzającego liczne przyjęcia milionera Jaya Gatsby'ego (DiCaprio). Po drugiej stronie zatoki mieszka jego kuzynka Daisy (Carey Mulligan) wraz ze swym żądnym romansów, arystokratycznym mężem - Tomem Buchananem (Joel Edgerton). Nicka stopniowo pochłania czarujący świat zamożnych ludzi, ich iluzji, miłości i kłamstw.

Baz Luhrmann o filmie: „Powieść Fitzgeralda to świetna, pełna pasji i tragizmu historia, a film, choć rozgrywa się w latach dwudziestych, stara się być odzwierciedleniem naszych czasów”.
Patronat:

              
Bookmark and Share

archiwum