kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Stoker

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Stoker, reż. Park Chan-wook
czwartek, 16 maja 2013, godz. 22.45

Czwartkowy studencki Nocny Klub Filmowy to najlepsze, najciekawsze, najbardziej kontrowersyjne filmy specjalnie wybrane z naszego repertuaru.

To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.Wszystko wliczone w cenę biletu.

Krótką prelekcję wygłosi Amelia Wichowicz, absolwentka polonistyki i filmoznawstwa; autorka przyszłego doktoratu na temat slasherów - jednej z odmian horroru. 


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


STOKER | STOKER
reż. Park Chan-wook, USA/Wielka Brytania 2013, 99’

Wysmakowany wizualnie thriller psychologiczny, amerykański debiut jednego z najoryginalniejszych reżyserów współczesnego kina, Chan-wook Parka (Oldboy, Pani zemsta).

Ojciec kilkunastoletniej Indii Stoker ginie w tajemniczym wypadku samochodowym. Wkrótce potem do wielkiego, położonego na odludziu domu, w którym dziewczyna mieszka wraz z niezrównoważoną matką, wprowadza się brat zmarłego, wuj Charlie. India nie wiedziała dotąd o jego istnieniu. Początkowo jest zafascynowana Charliem, szybko jednak nabiera podejrzeń co do jego osoby...

W rolach głównych: Mia Wasikowska (Gangster, Restless), Matthew Goode (Wszystko gra, Samotny mężczyzna), nagrodzona Oscarem Nicole Kidman (Godziny) i nominowana do Oscara Jacki Weaver (Poradnik pozytywnego myślenia, Królestwo zwierząt).
Patronat:

              
Bookmark and Share

archiwum