kpb

Baranki Dzieciom - Baśnie i bajki polskie + wymień się książką & zajęcia plastyczne

BARANKI DZIECIOM: BAŚNIE I BAJKI POLSKIE

oraz: wymień się książką (book swap) & zajęcia plastyczne


niedziela, 12 maja 2013, godz. 11.00
* BAŚNIE I BAJKI POLSKIE - zestaw bajek, ok. 52’


O KRÓLEWNIE ZAKLĘTEJ W ŻABĘ

reż. Robert Turło, Polska 2005
W pewnym królestwie sędziwy król postanowił oddać koronę jednemu z trzech synów. Nie mógł się jednak zdecydować któremu. Senatorowie poradzili mu, aby królewiczów ożenić i przekazać koronę temu, którego żona będzie najlepsza. To jednak wywołało kolejne kłótnie. Nadworny astrolog przykazał więc królewiczom strzelać z łuku i poszukać żony tam, gdzie upadną ich strzały. Strzała najmłodszego królewicza upadła na bagnach obok zielonej żabki.

O BARTKU DOKTORZE
reż. Andrzej Kukuła, Polska, 2003
Bartek wraz z mamą mieszka na skraju podkrakowskiej wioski. Obok przebiega trakt wiodący do Krakowa. Pewnego dnia Bartek spotyka dwóch chłopców, którzy udają się na studia do Krakowa i postanawia iść z nimi. Na Rynku chłopiec miał przykry wypadek i trzeba było wezwać doktora. Poczciwy doktor zabrał go do domu i opiekował się nim. Bartek postanowił zapłacić mu pracą i zaczął doktorowi pomagać, a przy okazji uczyć się medycyny.

KRAWIEC NITECZKA
reż. Andrzej Gosieniecki, Polska 2005
W miasteczku Trajdarajda mieszka Krawiec Niteczka. Pewnego dnia dowiaduje się od Cyganki, że zostanie królem. Wyrusza więc na spotkanie swojego losu. Po drodze spotyka Stracha na Wróble i odtąd wędrują już razem. W końcu przybywają do miasta, nad którym ciągle pada deszcz. Królewna obiecuje swoją rękę i królestwo temu, komu uda się zaradzić nieszczęściu. Krawiec Niteczka widzi, że nad miastem ciągle pada z powodu wysokiej zamkowej wieży, której iglica rozdarła chmurę i trzyma ją na uwięzi. Każe przynieść wszystkie drabiny, bierze igłę i nici, wspina się pod niebo i zaszywa dziurę w chmurze. Odtąd znowu nad miastem świeci słońce, a w nagrodę Krawiec Niteczka poślubia królewnę i zostaje królem.

ZIMOWE WRÓŻKI
reż. Anna Dudek, Polska 2008
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno... Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko była sobie mała, spokojna dolina. Po jednej stronie rzeki mieszkały Koronczarki, które zwykłe nici zamieniały w niezwykłe koronki, po drugiej stronie rzeki, ze swoją Babunią, mieszkała mała Klarunia, która miała tylko jedno marzenie: chciała robić najpiękniejsze koronki na świecie. Pewnej zimy Klarunia wyrusza w świat poszukać takich wzorów na koronkową sukienkę dla królewny Jedynaczki, jakich nikt jeszcze nie widział. Po drodze spotyka Panią Zimę, która zabiera ją w zaczarowany świat śniegu, szronu i lodu, aby tam poszukała wymarzonych wzorów.


* Po seansie odbędą się zabawy plastyczne nawiązujące do obejrzanych bajek.

Będziemy również zachęcać dzieci, aby wymieniły się przeczytanymi książkami (book swap). Dlatego prosimy, żeby maluchy przyniosły książeczkę, którą chciałyby się podzielić z rówieśnikami.


Bilety TYLKO 10 złSzczegółowy program wiosennej edycji cyklu TUTAJ
Zachęcamy do "polubienia" Baranków Dzieciom na Facebooku.
 

KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami sześciokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU:

CzasDzieci.pl                           
                    


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Parenting.pl    Mali Turyści
               MiastoDzieci.pl          
           
Bookmark and Share

archiwum