kpb

Baranki Dzieciom - Przygód kilka Wróbla Ćwirka + Klasa Szalonych Liter

PRZYGÓD KILKA WRÓBLA ĆWIRKA. NAUCZYCIEL ŚPIEWU

oraz KLASA SZALONYCH LITER - warsztaty kaligrafii

niedziela, 7 kwietnia 2013, godz. 11.00PROGRAM
:

* PRZYGÓD KILKA WRÓBLA ĆWIRKA. NAUCZYCIEL ŚPIEWU
- zestaw bajek II, 40’JAK W PUCHU

reż. Andrzej Piliczewski, Polska 1986
Ćwirek postanowił wymościć swoje gniazdo czymś miękkim. Udał się do gęsi, bażanta i pawia, wszyscy odmówili mu pomocy. Po pewnym czasie zobaczył na podwórku gęś zupełnie oskubaną. Okazało się, że to ludzie obdarli ją z pierza, by zrobić sobie ciepłe pierzyny. Sprytny Ćwirek podziobał wietrzącą się na płocie pierzynę i zdobył trochę puchu do swego gniazda.

NAUCZYCIEL ŚPIEWU
reż. Wacław Fedak, Polska 1986
Wróbel Ćwirek słyszy w nocy ptasi śpiew. Okazuje się, że piękne trele są dziełem słowika. Ćwirek poznaje najpierw jego dzieci i uczy je śpiewu. Kiedy nadlatuje stary słowik, jest tym oburzony, ale tylko do czasu, kiedy wróbel ostrzega go przed niebezpieczeństwem grożącym ze strony kota. W nagrodę tej nocy słowik postanawia śpiewać tylko dla wróbla.

SPOTKANIE NA PLAŻY

reż. Wacław Fedak, Polska 1986
Ćwirek pragnie się ochłodzić. Frunie nad rzeczkę, gdzie spotyka dziwnego ptaka - sieweczkę, która nie tylko żyje na plaży, ale składa tam jajka. Nadchodzi wędkarz i siada blisko gniazda z jajkami. Sieweczka ucieka z gniazda i drży ze strachu, że słońce przegrzeje jajka. Ale Ćwirkowi człowiek nie jest obcy. Tak długo ćwierka mu nad głową, że wędkarz przenosi się gdzie indziej.

SEKRET CZAJKI
reż. Ireneusz Czesny, Polska 1986
Ćwirek usiłuje się dowiedzieć, dlaczego czajka się ciągle spieszy, ale czajka nie ma czasu, aby zdradzić mu swój sekret. Kiedy Ćwirek przelatuje kolejny raz, okazuje się, że czajki już nie ma - odleciała wraz z potomstwem. Przyjaciel Ćwirka, bocian, podejrzewa, że czajka nie miała żadnego sekretu, tylko chciała sobie wcześniej zrobić wakacje...

* po seansie zapraszamy na KLASĘ SZALONYCH LITER,
czyli warsztaty kaligrafii!


BILETY: 10 zł


Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie pt. Narysuj mi baranka, w którym do wygrania jest karnet na przyszły cykl Baranków Dzieciom. Szczegóły dotyczące konkursu - TUTAJ.


Szczegółowe informacje dotyczące Baranków Dzieciom i program zimowo-wiosennej edycji cyklu - TUTAJ.


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami sześciokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU:

CzasDzieci.pl                           
                    


CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Parenting.pl    Mali Turyści
               MiastoDzieci.pl          
           
Bookmark and Share

archiwum