kpb

Z Kina Pod Baranami do... Wenecji

Z KINA POD BARANAMI DO... WENECJI30 sierpnia, stały widz Kina Pod Baranami wyruszył do Wenecji, gdzie weźmie udział w wydarzeniach Giornate degli Autori/Venice Days w ramach rozpoczynającego się właśnie weneckiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

Piotr Sarota, student krakowskiego filmoznawstwa, reprezentować będzie Kino Pod Baranami w trakcie imprezy „27 Times Cinema”. Inicjatywa, powołana do życia w 2010 przez sieć Europa Cinemas, organizatorów sekcji Giornate degli Autori oraz Parlament Europejski, umożliwia młodym kinomanom – widzom 27 kin należących do sieci Europa Cinemas – uczestnictwo w weneckim festiwalu filmowym i poznawanie tajników funkcjonowania przemysłu filmowego.

W tym roku Kino Pod Baranami jako jedyne w Polsce zaproszone zostało do współudziału w tym wydarzeniu. Piotr, stały „Baranowy widz”, wraz z pozostałymi 26 szczęśliwcami, weźmie udział nie tylko we wszystkich pokazach w ramach sekcji Venice Days, ale również w debatach z udziałem przedstawicieli branży filmowej oraz rozmaitych warsztatach. Wrażeniami z pobytu w Wenecji będzie dzielić się na blogu. Warto na niego zerkać, zwłaszcza że mają się tam pojawić relacje ze spotkań z twórcami filmów prezentowanych na weneckiej imprezie, dyrektorami festiwali, krytykami i dziennikarzami oraz innymi przedstawicielami branży filmowej. Relacje Piotra pojawią się też na facebookowym profilu Kina Pod Baranami.

Aby czytać relację na Twitterze - należy wpisać w wyszukiwarce #27EC12


27 kinomanów z całej Europy :)
- Piotr - pierwszy z prawej w pierwszym rzędzie :)
Bookmark and Share

archiwum