kpb

Baranki w pieluchach - Mistrz tańca powraca (seans o 10.30)BARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

23 sierpnia ukraiński tancerz Slavik Krykliwy wyruszy na podbój tanecznych parkietów w poruszającym duńskim dokumencie, MISTRZ TAŃCA POWRACA.
Pokaz filmu o godz. 10.30.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!

BILETY: tylko 12 zł

czwartek, 23 sierpnia 2012, godz. 10.30

MISTRZ TAŃCA POWRACA | BALLROOM DANCER
reż. Christian Holten Bonke, Andreas Koefoed, Dania 2011, 85’

W 2000 roku ukraiński tancerz - Slavik Krykliwy odniósł spektakularny sukces, wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy taneczne. Wraz z ówczesną partnerką zajął pierwsze miejsce w Światowych Mistrzostwach w Tańcach Latynoskich. Wydawało się, że kariera stoi przed nim otworem, ale z niewiadomych przyczyn Slavik porzucił taniec.

Dziś, gdy jego ciało nie jest już tak sprawne i elastyczne jak kiedyś, planuje powrót na taneczny parkiet. Razem z Anną, zawodową i życiową partnerką, Slavik chce ponownie zabłysnąć w świecie gwiazd tańca. Czy Anna będzie potrafiła dopasować się do emocjonalnej i wymagającej natury partnera? Czy ich miłość przetrwa tak trudne i bolesne wyzwanie?

Film śledzi losy tej wyjątkowej tanecznej pary, ukazując jak oboje podróżują po świecie, przygotowują się do występów i odpoczywają w hotelowych pokojach. Bardziej niż w dialogach, historia rozgrywa się w języku ciał Slavika i Anny.
 
Zdjęcia do filmu trwały dwa lata. Reżyserzy starali się jak najbardziej zbliżyć do filmowanych bohaterów, pokazać co czują i jak reagują na pojawiające się między nimi problemy. Dzięki temu film zmienia się w poruszający i tragiczny portret mężczyzny, którego żądza sukcesu nie zna granic i który jest w stanie poświecić dla niej wszystko.

Mistrz tańca powraca to pięknie sfilmowany i w elegancki sposób skonstruowany obraz, który faluje z rytmem ciała i ruchem tancerzy. Towarzyszy również ich prywatnemu życiu.” Screen Daily

Cykl polecają
:

Kreatywka                        Klub Kangura       Młyn Fitness           MiastoDzieci.pl      Mali Turyści             CzasDzieci.pl            
Bookmark and Share

archiwum