kpb

Filmy o Sigur Rós w Kinie Pod Baranami!

SIGUR RÓS: HEIMA & INNI
Sacrum Profanum
niedziela, 16 września 2012

(click HERE for English version)

W niedzielę 16 września, w dniu pierwszego z dwóch zaplanowanych podczas tegorocznego Sacrum Profanum koncertów Sigur Rós, w Kinie Pod Baranami odbędą się wyjątkowe projekcje filmów Heima oraz Inni - dokumentów w całości poświęconych islandzkiemu zespołowi. Na pokazy specjalne zapraszamy o godz. 12.00 i 14.00.

PROGRAM:

niedziela, 16 września 2012
godz. 12.00
HEIMA
| HEIMA
reż. Dean DeBlois, Islandia/Wielka Brytania 2007, 97’

"Heima" po islandzku znaczy "w domu". Artyści Sigur Rós, jednej z najciekawszych grup muzycznych ostatnich czasów, nazwali tak niecodzienne tournée po swojej ojczyźnie. Podróżując po niewielkich miejscowościach, grając w lokalnych domach kultury, na miejskich placach, opuszczonych postindustrialnych budynkach, czy w scenerii gór, muzycy występowali za darmo i bez zapowiedzi. Film powstał jako zapis tej trasy, ale w rzeczywistości jest niezwykłym koncertem z zapierającą dech w piersiach przyrodą Islandii w tle.

niedziela, 16 września 2012
godz. 14.00
INNI | INNI
reż. Vincent Morisset, Islandia/Wielka Brytania/Kanada 2011, 75’

Drugi po Heimie film poświęcony zespołowi Sigur Rós. Reżyser (autor koncertowego album Miroir Noir Arcade Fire) umiejętnie i bardzo dokładnie zaprezentował niepowtarzalne koncerty islandzkiej grupy. Na ten niezwykły obraz składają się materiały archiwalne zarejestrowane podczas pierwszych dziesięciu lat istnienia zespołu, m.in. niezwykle intensywne w refleksjach świetlnych nagrania z występów na żywo. Inni to sugestywna pocztówka dźwiękowa opowiadająca o jednej z najbardziej znanych i wpływowych grup rockowych ostatnich lat.

INNI to intymność w samym środku wielkiej sceny. To wyabstrahowane gesty i wyraziste szczegóły. To hołd dla wyjątkowej energii zespołu Sigur Rós. Film zostawia miejsce na wszystkie piękne obrazy, które przychodzą nam do głowy, kiedy słuchamy ich muzyki. Vincent Morisset


BILETY:
pojedynczy seans
20 zł
 - normalny
16 zł - ulgowy

Karnet (2 filmy):
36 zł
- normalny
28 zł - ulgowy

Na to wydarzenie nie ma rezerwacji internetowej.
BILETY W SPRZEDAŻY w Kasie Kina :)Bookmark and Share

archiwum