kpb

Baranki w pieluchach - Życie to jest toBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu.

10 maja - drapieżna satyra na współczesne media autorstwa znakomitego hiszpańskiego reżysera, Aleksa de la Iglesii.

Po seansie odbędzie się losowanie prezentów od firmy BIO & EKO - Naturalny Rytm Życia - pełnowartościowe eko-kosmetyki firmy Lavera.Z biletami z pieluchowych seansów zniżki na obiady dla dzieci, ciasta oraz napoje dla rodziców w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20)!


BILETY: 12 zł

czwartek, 10 maja 2012, godz.
11.00


ŻYCIE TO JEST TO | LA CHISPA DE LA VIDA
reż. Álex de la Iglesia, Hiszpania 2011, 98’

Berlinale 2012 - pokaz specjalny
MFF Cartagena de Indias 2012 - film zamknięcia
Najlepszy film 12. Tygodnia Kina Hiszpańskiego - Nagroda Miesięcznika KINO

Kolejna zwariowana komedia twórcy Hiszpańskiego cyrku - mistrza czarnego humoru, brawurowej satyry i zjadliwej ironii. Tym razem Álex de la Iglesia bierze na warsztat medialny cyrk i pragnienie sławy, nie zostawiając suchej nitki na nikim: pazernych dziennikarzach, nieznających granic PR menadżerach i żądnej sensacji gawiedzi.

Roberto to spec od marketingu i autor powszechnie znanego hasła reklamowego Coca-Coli sprzed lat. Dziś jednak nikt o tym nie pamięta, a sfrustrowanego Roberto nikt nie chce zatrudnić. Szansa na zmianę złej passy pojawia się, gdy mężczyzna spada z rusztowania w ruinach rzymskiego amfiteatru w Kartagenie. Zawieszony pomiędzy życiem a śmiercią, z prętem wbitym w głowę, staje się natychmiast pożywką dla dziennikarzy, podczas gdy ekipy ratunkowe głowią się, jak go uwolnić. Zdesperowany Roberto postanawia wykorzystać sytuację: zatrudnia agenta, by zbić fortunę na ekskluzywnych wywiadach i zapewnić rodzinie lepszą przyszłość. Intrydze sprzeciwia się jego kochająca żona (nominowana do Nagrody Goya Salma Hayek), podczas gdy żądny sukcesu agent dochodzi do wniosku, że uratowanie jego klienta to koniec lukratywnego biznesu...

Życie to jest to to bardzo drapieżna, ale też na swój makabryczny sposób niezmiernie zabawna, satyra na współczesne media. Jest to niebagatelne osiągnięcie. W dzisiejszych czasach trzeba naprawdę się postarać, by poziomem absurdu przewyższyć codzienne wiadomości”. Agata Malinowska, Filmaster

„Szalona jazda wyczarowana w głowie Alexa de la Iglesii”.
Borja Hermoso, El País

„Przenikliwa krytyka społecznych zachowań”.
Javie Ocaña, El País

Cykl polecają:

Kreatywka Klub Kangura Młyn Fitness MiastoDzieci.pl Mali Turyści CzasDzieci.pl
Bookmark and Share

archiwum