kpb

Dojrzałe kino - LadyKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
.środa, 2 maja 2012, godz. 11.00

LADY | THE LADY
reż. Luc Besson, Francja/Wielka Brytania 2011, 132’

Kolejna po Żelaznej damie opowieść o kobiecie silniejszej i bardziej wpływowej niż niejeden mężczyzna.

Wyreżyserowana przez Luca Bessona, pełna miłości i poświęcenia, historia laureatki pokojowej nagrody Nobla - Aung San Suu Kyi.

W szarpanej wewnętrznymi konfliktami Birmie nie ma miejsca na demokrację. Wojskowy reżim wymaga od mieszkańców oddania i za nic ma ich prawa. Jedyną szansą na przywrócenie normalności są działania Aung San Suu Kyi - córki antyrządowego aktywisty. Wykształcona na Oxfordzie kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny i zrobić wszystko co w jej mocy, aby ocalić Birmę. Jej walka daleka jest od agresji - kobieta wybiera drogę pokoju, miłości i wiary w ludzi. Aung Suu jest w stanie poświęcić nawet szczęście swoje i swojej rodziny, aby służyć wyższym celom i stanąć na czele opozycji. Pomimo wielkiego dystansu, długich rozłąk i przeciwnika w postaci niebezpiecznego reżimu, miłość jej męża i dzieci nie słabnie - wręcz przeciwnie - wszyscy będą ją wspierać bardziej niż kiedykolwiek w życiu.

W tytułowej roli - jedna z największych azjatyckich gwiazd kina, Michelle Yeoh (Wyznania gejszy, W stronę słońca, Przyczajony tygrys, ukryty smok). Na ekranie towarzyszy jej m.in. David Thewlis (Mr. Nice, Czas wojny, Nadzy).
Partnerzy:


Bookmark and Share

archiwum