kpb

Dojrzałe kino - Idy marcoweKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: tylko 12 zł
.środa, 8 lutego 2012, godz. 11.15

IDY MARCOWE | THE IDES OF MARCH
reż. George Clooney, USA 2011, 98’

Nominacja do Oscara 2012: najlepszy scenariusz adaptowany
Złote Globy 2012 - 4 nominacje: najlepszy film - dramat
, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor w dramacie - Ryan Gosling, najlepszy scenariusz
Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2012 - 2 nominacje: najlepszy scenariusz adaptowany, najlepszy aktor drugoplanowy - Phillip Seymour Hoffman
MFF w Wenecji 2011: konkurs główny
Jeden z 10 najlepszych filmów 2011 roku wg National Board of Review

Thriller polityczny w reżyserii George’a Clooneya, którego światowa premiera uświetniła otwarcie Festiwalu Filmowego w Wenecji 2011. W rolach głównych Clooney i Ryan Gosling.

Trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike'a Morrisa (George Clooney) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami (Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami. Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii. 

Idy marcowe to kolejny po Good Night and Good Luck (6 nominacji do Oscara) film w reżyserii George'a Clooneya. W rolach głównych poza Clooneyem (nagrodzony Oscarem za kreację w Syrianie) występują Ryan Gosling (gwiazdor filmu Drive), Evan Rachel Wood (namiętna muza Woody’ego Allena z Co nas kręci, co nas podnieca), Phillip Seymour Hoffman (nagrodzony Oscarem za wirtuozerską kreację Trumana Capote), Paul Giamatti (podziwiany ostatnio w szlagierze Kac Vegas w Bangkoku), Marisa Tomei (nominowana do Oscara za Zapaśnika).
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum