kpb

FILM’n’CHILL - maraton filmowy

FILM’n’CHILL - MARATON FILMOWY
piątek, 27 stycznia 2012
start: 21.15

27 stycznia w Kinie Pod Baranami odbędzie się maraton filmowy organizowany przez dystrybutora filmowego Vivarto i stację radiową Chilli ZET. Widzowie zobaczą przedpremierowo trzy filmy: Zakochany Goethe Philippa Stölzla, Kajinek Petra Jakla i Trzy Toma Tykwera.

Zakochany Goethe ukazuje poetę nie jako wieszcza i największą postać niemieckiego romantyzmu, ale, przede wszystkim, jako człowieka zakochanego do granic wyobraźni. Johann Goethe traci finansowe wsparcie dla swojej twórczości i na polecenie ojca wyjeżdża na prowincję uzupełnić prawnicze wykształcenie. Niespodziewanie znajduje tam miłość. Zakochuje się w kobiecie przeznaczonej innemu mężczyźnie. Charlotte Buff staje się jego fascynacją. Żyje wyobrażeniem o ich miłości. To dla niej pisze „I wszystko w nas było do wtóru, I każdem tchnieniem byłem Twój”. Jego uczucie jest co prawda odwzajemnione, lecz z góry skazane na klęskę.

Podobnie jak Zakochanego Goethego, tak i Kajinka można określić filmem biograficznym. Obraz Petra Jakla przedstawia pierwsze lata po upadku socjalizmu w Czechach. Przestępczość rośnie dramatycznie. Bandyci korumpują celników, sędziów i policję. Jednym z najbardziej znanych przestępców jest Kajinek, który potrafi dokonać każdej kradzieży i uciec z każdego więzienia. Ale wszystko do czasu. Pewnego razu zadziera bowiem z niewłaściwą osobą.

Tom Tykwer, znany z reżyserii filmów Biegnij Lola, biegnij i Pachnidło, w Trzy w typowy dla siebie sposób podejmuje kolejny raz temat miłości. Simon i Hanna są parą od 20 lat. Mieszkają w Berlinie. Są atrakcyjni, modni, dojrzali, bezdzietni, mocno stąpający po ziemi. Romanse, pragnienie posiadania dzieci, wspólne mieszkanie, poronienie, ucieczki i powroty - to wszystko już było. Kiedy spoglądają w przyszłość, nie widzą wiele. Do momentu, w którym oboje, nie wiedząc o swoich czynach, zakochują się w tym samym mężczyźnie, Adamie.

Widzowie, którzy jako pierwsi zakupią karnet na maraton otrzymają zniżki w sklepie on-line dystrybutora Vivarto.


PROGRAM
:

godz. 21.15
TRZY
 | 3
reż. Tom Tykwer, Niemcy 2010, 119'
godz. 23.30

ZAKOCHANY GOETHE
 | GOETHE!
reż. Philipp Stölzl, Niemcy 2010, 100'
godz. 01.30
KAJINEK
| KAJÍNEK
reż. Petr Jákl, Czechy 2010, 118'

BILETY:
KARNET 3 filmy
:
27 zł (przedsprzedaż) | 30 zł (w dniu maratonu)

1 film
(Trzy lub Zakochany Goethe):
20 zł (normalny) | 14 zł (ulgowy)

* Aby zarezerwować Karnet - prosimy o kontakt:
mail: kasa@kinopodbaranami.pl
tel: 12 423 07 68
GG: 5911809


ORGANIZATORZY:
Chilli ZET i Vivarto

PATRONI MEDIALNI:
Filmweb i Magazyn Exklusiv
Bookmark and Share

archiwum