kpb

World Shorts: Szwecja

WORLD SHORTS: SZWECJA
- pokaz filmów krótkometrażowych ze Szwecji

czwartek, 23 lutego 2012, godz. 22.00 

- dodatkowy pokaz:
piątek, 24 lutego 2012, godz. 19.05

Kino Pod Baranami oraz Fundacja Ad Arte zaprasza na pokaz z cyklu World Shorts, który przybliża polskiej publiczności krótkometrażowe produkcje z różnych zakątków świata.

23 i 24 lutego zaprezentujemy program złożony z najciekawszych filmowych produkcji zza Bałtyku. Zapraszamy!


BILETY:
14 zł
 (normalny)
12 zł (ulgowy)


PROGRAM:

Łączny czas projekcji: 104’

1) THE GIRL
reż. Fjona Jonuzi, Szwecja 2011, 15'

Wracając do domu, 32-letnia Hanna zatrzymuje się przy małym sklepie, gdzie przypadkiem spotyka swojego 20-letniego znajomego Andreasa, który zaprasza ją na małe przyjęcie w pobliżu. Na miejscu okazuje się, że na imprezie znajduje się tylko pięciu rówieśników spotkanego chłopaka. Początkowo Hanna jest zmieszana, jednak zaczyna się powoli oswajać, by po chwili poczuć się jak jedna z nich...

2) KILLING THE CHICKENS TO SCARE THE MONKEYS
reż. Jens Assur, Szwecja 2011, 24'

Rozgrywająca się w Chinach wyjątkowa historia, opowiedziana z nietypowego punktu widzenia za pomocą śmiałego języka filmowego. 9 scen rozegranych w szarej strefie między czernią a bielą ukazuje nieprzewidziane konsekwencje wpływu polityki na życie młodego nauczyciela. Precyzyjnie przemyślana forma i prowokacyjna technika narracji prowokują widza do refleksji - już od pierwszej, piętnastominutowej sceny, pozbawionej cięć montażowych. Szczery i bezkompromisowy film, pełen emocji i politycznego zacięcia.

3) IVÁN AND CAPITÁN
reż. Frans Huhta Karlsson, Szwecja 2011, 15'
Cabo Polonio w Urugwaju to położona nad Atlantykiem, z pozoru opustoszała wioska. Prowadzi tu tylko jedna ścieżka i tylko latarnia morska posiada elektryczność. Wokół same wydmy i fale obmywające linię brzegową. Okolica należy do Ivána i Capitána, którzy za jedyne towarzystwo mają zbłąkane krowy i lwy morskie. Ale wszystko zmieni się wraz z nadejściem lata...

4) SYNDROMES
reż. Kristoffer Borgli & The Golden Filter, Szwecja 2011, 11'

11-minutowy film norweskiej reżyserki Kristoffer Borgli, laureatki nagrody Grammy. Historia obdarzonej tajemniczymi zdolnościami młodej dziewczyny (w tej roli szwedzka modelka - Emma Aars), która odnajduje się tylko we własnym magicznym świecie, co napawa lękiem jej bogatych rodziców. Ta nierzeczywista, pełna surrealistycznych i przerażających wątków historia rozgrywa się do rytmu elektronicznej muzyki autorstwa grupy The Golden Filter.

5) ANYONE FOR TENNIS?
reż. Monne Lindstrom, Szwecja 2011, 8'
Matka trójki dzieci stara się ze wszystkich sił wiązać koniec z końcem. Pewnego dnia na jej drodze pojawia się tenisista Rafael Nadal. Jedzą wspólnie lody, spędzają razem czas wolny, grają w tenisa i - przede wszystkim - świetnie się dogadują. Ta absurdalna i dramatyczna zarazem animacja opowiada o ich wspólnym lecie - tak wspaniałym, że aż nieprawdopodobnym.

6) BIRTHDAY
reż. Jenifer Malqvist, Szwecja 2010, 18'
Sara przygotowuje niespodziankę na urodziny swojej żony Katariny. Pomaga jej ich wspólna córka Johanna oraz przyjaciel Frederik. Ale Katarina ma jej coś do powiedzenia. Sara, obarczona organizacją imprezy urodzinowej, musi jeszcze poradzić sobie z nieoczekiwaną wiadomością. Jej radość zaczyna powoli ustępować uczuciom frustracji i odrzucenia...

7) BRITTA PERSSON – TOAST TO M
reż. Bold Faces, Szwecja 2011, 3'
Nakręcony w głębokim szwedzkim lesie teledysk Britty Persson autorstwa duetu Bold Faces (John Nordqvist i Johan Toorell).

8) OUTSIDE IN
reż. Tove Skeidsvoll, Petrus Sjövik, Szwecja 2011, 10'
Cecilia tańczy w lesie. Porusza się pod czujnym okiem ekipy filmowej, która reżyseruje jej ruchy. Gdy kamera wchodzi na trajektorię kolizyjną, Cecilia ma już dość. Nie będzie ulegać nachalnym i wydumanym instrukcjom. Zatańczy po swojemu.
Bookmark and Share

archiwum