kpb

Prawnicza Noc Filmowa dla Studentów WPiA UJ

Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WPiA UJ we współpracy z Kinem pod Baranami, dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Studentów UJ serdecznie zaprasza na pierwszą:

Prawniczą Noc Filmową dla Studentów WPiA UJ.

KIEDY: w sobotę 17 grudnia 2011, od godziny 22.15 do około 3 w nocy.
GDZIE: Kino pod Baranami, sala Niebieska na drugim piętrze.
WEJŚCIÓWKI (wymienne na miejscówki w kasie Kina przed seansem - prosimy o wcześniejsze przybycie!) w cenie 5 zł dostępne będą od dnia 13 grudnia na dyżurach członków Samorządu w pokoju 301, w Pałacu Larischa, ul. Bracka 12. Liczba wejściówek jest ograniczona.

              

W pierwszej edycji Prawniczej Nocy Filmowej będziecie mogli zobaczyć dwa następujące filmy polskiej produkcji:

22.15  BEZMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI | BEZMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI
reż. Wiesław Saniewski, Polska 2006, 128' 
Film oparty na faktach, które wstrząsnęły polskim wymiarem sprawiedliwości i opinią publiczną na początku lat 90-tych.

Łukasz (Robert Olech), absolwent prawa, nie chce pracować w zawodzie prawnika. Jego ojciec wysyła go do swojego kolegi, wziętego adwokata Michała Wilczka (Jan Frycz), który ma przekonać Łukasza do zawodu. Adwokat nie zniechęca go, opowiada jedynie historię pewnego procesu, w którym uczestniczył przed kilkunastu laty.

Młoda dziennikarka telewizyjna, będąca w ósmym miesiącu ciąży, zostaje zamordowana. Policja zatrzymuje jej ukochanego, Jerzego Kutra (Artur Żmijewski), który twierdzi, że nie zamordował dziewczyny. Mimo że prokuratura nie znajduje żadnych dowodów, ustala jedynie prawdopodobny motyw zbrodni i skazuje mężczyznę na 25 lat więzienia. Okazuje się, że w imię dochodzenia prawdy i sprawiedliwości oskarżyciel, obrońca i sędzia chcieli skazania Jerzego Kutra, mimo, że jego wina nie była udowodniona.

Historia opowiedziana przez adwokata intryguje Łukasza, który usiłuje na własną rękę dociec, czy Kuter na pewno zabił.

00.45  LINCZ | LINCZ
reż. Krzysztof Łukaszewicz, Polska 2010, 81' 
Zainspirowany głośnymi wydarzeniami we Włodowie thriller o zbrodni, która wstrząsnęła polskimi mediami i wymiarem sprawiedliwości.

W niewielkiej mazurskiej miejscowości dochodzi do krwawego morderstwa, którego sprawcą może być niemal każdy z okolicznych mieszkańców. Okazuje się, że ofiara - 60-letni recydywista - od lat okrutnie znęcała się nad sąsiadami. Rozpoczyna się śledztwo, w którym na jaw wyjdą skrzętnie ukrywane tajemnice miejscowych.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Studentów UJ.
Bookmark and Share

archiwum