kpb

Dojrzałe kino - SłużąceKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. W środę, 16 listopada pokażemy SŁUŻĄCE Tate Taylor.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: wyjątkowo 14 zł
.


środa, 16 listopada 2011, godz. 11.00

SŁUŻĄCE | THE HELP
reż. Tate Taylor, USA 2011, 146’

Służące to pełna ciepła opowieść o niezależnych i silnych kobietach, które od szeptów rozpoczęły wielkie i głośne zmiany społeczne.

Akcja filmu toczy się w stanie Missisipi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone (gwiazda Łatwej dziewczyny i Zombieland) jako Skeeter, dziewczyna z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Nominowana do Oskara Viola Davis w roli Aibileen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości.

Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że kobiety mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów. 

W filmie wystąpiła także nagrodzona Oskarem Sissy Spacek („Za drzwiami sypialni, Córka górnika) oraz olśniewająca Bryce Dallas Howard (Spider-man 3, Kobieta w błękitnej wodzie).

Oparty na bestsellerowej powieści film Służące okazał się wielkim przebojem amerykańskich ekranów.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum