kpb

Zobacz "Służące" u nas i wylosuj książkę!


ZOBACZ FILM SŁUŻĄCE U NAS I WEŹ UDZIAŁ W LOSOWANIU KSIĄŻKI!


Do wygrania egzemplarze bestsellerowej książki autorstwa Kathryn Stockett pt. Służące, na podstawie której powstał głośny film Tate'a Taylor o tym samym tytule.

Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Media Rodzina
www.mediarodzina.com.pl

Wrzucamy do 25 listopada 2011.


O filmie:

SŁUŻĄCE | THE HELP
reż. Tate Tylor, USA 2011, 146'


Służące to pełna ciepła opowieść o niezależnych i silnych kobietach, które od szeptów rozpoczęły wielkie i głośne zmiany społeczne.

Akcja filmu toczy się w stanie Missisipi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone (gwiazda Łatwej dziewczyny i Zombieland) jako Skeeter, dziewczyna z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Nominowana do Oskara Viola Davis w roli Aibileen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości.

Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że kobiety mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.

W filmie wystąpiła także nagrodzona Oskarem Sissy Spacek („Za drzwiami sypialni, Córka górnika) oraz olśniewająca Bryce Dallas Howard (Spider-man 3, Kobieta w błękitnej wodzie).

Oparty na bestsellerowej powieści film Służące okazał się wielkim przebojem amerykańskich ekranów.


Minimalna cena biletu na film Służące wynosi 14 zł - zastrzeżenie dystrybutora.


O książce:

Wspaniała, budzące duże emocje powieść, szturmem zdobyła serca czytelniczek na całym świecie. Pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w lutym 2009 roku, a już latem, przez sześć tygodni, niepokonanie triumfowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów „The New York Times”. Łącznie Służące pozostawały w czołówce tej najbardziej poważanej listy ponad 100 tygodni! Do tej pory egzemplarze powieści trafiły do rąk 5 milionów czytelników w 35 krajach.


Poruszająca książka, która zyskała ogromną popularność. Czytelniczki uzbrojone w chusteczki będą dyskutować o niej bez końca. Niebywale ujmująca powieść.

"The New York Times”

***

Książka Służące Kathryn Stockett to historia, która wzruszyła mnie do łez i zarazem przyniosła radość, bo pokazuje, że ludzie powoli, ale konsekwentnie przezwyciężają nienawiść i strach. Ta cudowna powieść na zawsze zapadła mi w pamięć.

Dorothea Benton Frank,
autorka poczytnych powieści dla kobiet

***

Ta chwytająca za serce opowieść jest wybitnym debiutem niezwykle utalentowanej pisarki.

„The Atlanta Journal Constitution”
Bookmark and Share

archiwum