kpb

Dojrzałe kino - Pina 3DKino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. W środę, 9 listopada pokażemy taneczną PINĘ Wima Wendersa w 3D.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: wyjątkowo 14 zł
(ze względu na pokaz w technologii 3D).


środa, 9 listopada 2011, godz. 11.00

PINA 3D | PINA 3D
reż. Wim Wenders, Niemcy/Francja/Wielka Brytania 2011, 103'

Pina nie jest biografią zmarłej przed dwoma laty choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki

Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki - Święto wiosny, Vollmond i Café Müller. Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało.

„Pina nauczyła mnie, że nie trzeba zalewać widzów potokami słów” - mówi autor dokumentu. „Otworzyła mi oczy na to, ile można zakomunikować gestem albo poprzez stworzenie odpowiedniej przestrzeni”.

Chcąc wiarygodnie oddać tę przestrzeń na ekranie, Wenders wstrzymywał się z realizacją Piny ponad 20 lat. Czekał, aż kamery pozwolą mu zrekonstruować na ekranie świat wykreowany na scenie przez Bausch. Dziś, wykorzystując technologię 3D w dokumencie, autor Nieba nad Berlinem wytycza też nowe drogi dla kina.
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum