kpb

Baranki Dzieciom: zestaw bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej - Bolek i Lolek, Reksio i in.

BARANKI DZIECIOM to cykl poranków filmowych przygotowany specjalnie dla naszych najmłodszych Widzów!

W cyklu jesiennym projekcje odbywać się będą w niedziele o godzinie 11.00.

Filmy w polskiej wersji językowej.

W trosce o kształtowanie kreatywności naszych Milusińskich po każdym seansie organizowane są warsztaty plastyczne, których tematyka powiązana jest z treścią obejrzanych wcześniej bajek. Prace dzieci, powstałe podczas tych spotkań, biorą udział w konkursach z nagrodami i są prezentowane w naszej małej galerii - gablocie mieszczącej się na II piętrze Kina.

Dzięki temu, że seanse odbywają się w małym studyjnym kinie, dzieci mają niepowtarzalną okazję poznania go „od kuchni” - zachęcamy bowiem do zwiedzenia kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

BILETY: tylko 10 zł


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
niedziela, 6 listopada 2011, godz. 11.00

ZESTAW BAJEK ZE STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU-BIAŁEJ
- Bolek i Lolek, Reksio, Przygody Błękitnego Rycerzyka i in.
, 43’

+ FAMIGA: spotkanie z psem Kiperem


BOLEK I LOLEK: DWAJ RYCERZE
reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1964
Bolek i Lolek wybierają się do starego zamku. W nocy straszy chłopców biała myszka i sowa. Znajdują starą zbroję, którą odnoszą do muzeum.

PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA: ZASADZKA

reż. Lechosław Marszałek, Polska 1965
Błękitny Rycerzyk wyrusza wraz z giermkiem w daleką drogę, aby uwolnić siostrę Królowej Motyli. Po wielu perypetiach dociera do zamku, w którym więziona jest księżniczka. Błękitny Rycerzyk pokonuje okrutnego zalotnika-porywacza i wraz z księżniczką rusza w powrotną drogę.

REKSIO REMONTUJE
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1980
Reksio chce przeprowadzić remont generalny swojego mieszkania. Ma spore kłopoty z dostaniem odpowiednich materiałów oraz z fachowcami, ponieważ każdy z nich niszczy robotę poprzednika. Zdenerwowany Reksio postanawia sam wyremontować zniszczoną przez fachowców budę.

DOMEK
reż. Aleksandra Magnuszewska-Oczko, Polska 2006
Film opowiada o małym ślimaczku Maciusiu, który wiedzie spokojne życie na pięknej łące w towarzystwie radosnej i ruchliwej sąsiadki Biedronki. Powolny ze swej natury, obciążony muszelką-domkiem, pewnego dnia postanawia radykalnie odmienić swój los. Porzuca swoje schronienie i rusza w świat z nadzieją, że gdzieś znajdzie lepsze lokum i ciekawsze życie.


Spotkanie z psem Kiperem


Stymulacja rozwoju dziecka wymaga stosowania niekonwencjonalnych, alternatywnych form i metod pracy. Zajęcia z udziałem psa łączą naukę, rewalidację i zabawę. Naturalna radość i spontaniczność psa pozwalają dziecku odczuć satysfakcję z wykonywanych zadań mobilizując je do podejmowania nowych wyzwań.

Spotkania mają również na celu naukę bezpiecznych zachowań wobec psów oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec zwierząt.

Zajęcia poprowadzi Dominika A. Piszczek - przewodnik psa terapeuty, pedagog, instruktor szkolenia psów, menadżer kultury, właścicielka Centrum Edukacji Kynologicznej GORDON
tekst oraz fotografia: Famiga

Program jesiennej edycji cyklu znajduje się TUTAJ!


Patroni i partnerzy:

CzasDzieci.pl          
                    


Cykl polecają:
Qlturka.pl  Parenting.pl  Mali Turyści      MiastoDzieci.pl  mammaART
Bookmark and Share

archiwum