kpb

1. Lato Filmów w drodze

1. LATO FILMÓW W DRODZE
17-23 czerwca 2011


Lato Filmów w Drodze to pierwsza objazdowa edycja Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów, który gości w polskich kinach od 17 lat.
Na ekranie najnowsze produkcje światowej kinematografii, debiuty filmowe i znane nazwiska.
W kwietniu, maju i czerwcu Lato Filmów w Drodze zawita do 20 wybranych miast i kin należących do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Zapraszamy na projekcje do Kina Pod Baranami w dniach 17 - 23 czerwca.

Program:

piątek, 17 czerwca
20.00  W LEPSZYM ŚWIECIE
| HAEVNEN
reż. Susanne Bier, Dania 2010, 113’

Zdobywca Oscara i Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Opowieść o zemście, winie i karze, której tłem jest historia spotkania dwóch rodzin. Pomiędzy dziećmi rodzi się przyjaźń oparta na desperacji i brutalnym dążeniu do sprawiedliwości. Elias wchodzi w wiek dojrzewania wraz z separacją rodziców, natomiast Christian - przy okazji radzenia sobie z niedawną śmiercią matki. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, kiedy Christian staje w obronie nieśmiałego Eliasa zaatakowanego przez napastliwych kolegów...

sobota, 18 czerwca
kino nieczynne


niedziela, 19 czerwca
18.00  KAREN PŁACZE W AUTOBUSIE
| KAREN LLORA EN UN BUS
reż. Gabriel Rojas Vera, Kolumbia 2011, 98’

Opowieść o kobiecie, która wygrała w momencie, kiedy odważyła się spróbować czegoś nowego. Zmęczona swoją szarą żmudną egzystencją Karen, postanawia opuścić niekochanego męża i wyruszyć w podróż w nieznane. Zupełnie nie jest do niej przygotowana, ale ta wyprawa - wszystko, czego doświadcza, jakich ludzi spotyka - okazuje się sukcesem samym w sobie. Los zgotuje jej też pewną niespodziankę...

20.00  PEEPLI! | PEEPLI LIVE!
reż. Anusha Rizyi, Mahmood Farooqui, Indie 2010, 95’

Bollywood inaczej. Tym razem, zamiast produkcji pełnej przepychu i tańca, kino zaangażowane społecznie. Natha, ubogi mieszkaniec wsi, wpadł w długi po uszy. Jeśli nie uda mu się spłacić pożyczki, straci dorobek życia. Rodzina Nathy, szukając pomocy dowiaduje się, że rząd wypłaci im odszkodowanie w wysokości 100 tys. rupii, jeśli tylko dłużnik... popełni samobójstwo. Pozostaje tylko pokonać "drobną" przeszkodę, jaką jest namówienie krewniaka do zakończenia życia. Satyryczna opowieść o współczesnych Indiach, biurokracji, mediach i polityce. Nominacja do Grand Jury Prize (World Cinema) na MFF w Sundance!

poniedziałek, 20 czerwca
20.00  PRZYTUL MNIE
| HOLD OM MIG
reż. Kaspar Munk, Dania 2010, 80’

Opowieść o dniu, który potrafi zmienić wszystko. Sara jest wrażliwą i spokojną nastolatką. Pewnego dnia w szkole chłopak, który bardzo jej się podoba, symuluje na niej gwałt, o ktoś inny nagrywa całe zajście komórką. Całkiem nieoczekiwanie głupi żart przeobraża się w dramatyczny w skutkach konflikt. Dobrze znany uczniom bezpieczny świat rozpada się niczym domek z kart, a granice pomiędzy ofiarami a katami przestają mieć znaczenie.

wtorek, 21 czerwca
20.00  FRYZJERKA
| DIE FRISEUSE
reż. Doris Dorrie, Niemcy 2010, 106’

Nowy film Doris Dörrie, reżyser znanej polskiej publiczności między innymi z Hanami - Kwiat wiśni oraz Nagich. Kathi, pokaźnych rozmiarów fryzjerka, żyje marzeniami. Jej recepta na uszczęśliwienie świata jest niezwykle prosta; dobra fryzura załatwi każdy problem. Kathi wierzy w swoją "misję" i gorliwie zabiera się do realizacji planów. Oryginalna satyra na współczesny kanon mody i piękna, lansowany przez media.

środa, 22 czerwca
20.00  STUDENTKI
| MES CHÈRES ÉTUDES
reż. Emmanuelle Bercot, Francja 2010, 101’

Studia to czas eksperymentów, szalonych przygód i ostatniego tchnienia prawdziwej wolności, jednak Emmanuelle Bercot drąży w swoim filmie problem, o którym jeszcze kilka lat temu raczej się nie mówiło: seks za pieniądze. Nie tylko po to, by przeżyć, ale również w celu osiągnięcia - a później także utrzymania - pewnego poziomu życia. Historia dziewiętnastoletniej studentki Laury staje się czymś więcej niż tylko przestrogą, a sam film skłania, by się zastanowić, w jakim kierunku zmierza współczesny świat.

czwartek, 23 czerwca
20.00  ANGÈLE I TONY
| ANGÈLE ET TONY
reż. Alix Delaporte, Francja 2010, 87’

Jedna z tych historii miłosnych, której wszyscy pragniemy, lecz która zawsze przytrafia się innym. Angèle to kobieta po przejściach. Młoda, odważna i samotna. Tony, jak przystało na rybaka z małej wioski, jest szorstki i pełen dystansu. Kocha morze, lecz z chęcią pokochałby coś jeszcze. Choć pełni obaw, oboje szukają "prawdziwej" miłości. Pierwsze nieśmiałe spotkanie daje początek uczuciu, które powinno burzyć mury. Fajerwerki jednak nie strzelają, a dwoje zaaferowanych sobą ludzi zaczyna jeden z najpiękniejszych tańców miłosnych, jaki trafił na duży ekran.


BILETY:
normalny - 16 zł
ulgowy - 13 zł

Karnet (7 filmów): 42 zł
Bookmark and Share

archiwum