kpb

Baranki w pieluchach: Szalona miłość - Yves Saint LaurentBARANKI W PIELUCHACH to doskonała okazja, aby młodzi rodzice mogli śledzić najnowsze premiery kinowe, nie spuszczając wzroku ze swoich pociech. W każdy czwartek Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny seans, podczas którego gwarantujemy komfort zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Na sali panuje miły półmrok, a dźwięk filmu nie zagłusza niemowlętom snu. 

2 czerwca - pasjonująca historia życia najsławniejszego projektanta świata.

BILETY: tylko 10 zł!

UWAGA MAMY!
Zachęcamy do kolekcjonowania pieluchowych biletów, dzięki którym każda z Was będzie mogła zdobyć zestawy kosmetyków, podarowane przez Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA. Wystarczy zebrać 5 biletów, zgłosić się z nimi do Kasy i odebrać swoją nagrodę :-)
czwartek, 2 czerwca 2011, godz. 11.00

SZALONA MIŁOŚĆ - YVES SAINT LAURENT
| YVES SAINT LAURENT - PIERRE BERGÉ, L'AMOUR FOU
reż. Pierre Thoretton, Francja 2010, 100'

2011: polska premiera na 8. festiwalu PLANETE DOC
2010: nominacja do Cezara - najlepszy film dokumentalny
2010: FF Tribeca, MFF w San Francisco, Nagroda FIPRESCI na MFF w Toronto

Yves Saint Laurent to najsłynniejszy projektant XX wieku, twórca wyjątkowego królestwa mody, a także właściciel cennej kolekcji dzieł sztuki, wśród których znalazły się obrazy Picassa i Matisse’a, antyczne egipskie statuetki, jak również XVII-wieczne chińskie rzeźby i autoportrety. W filmie widzimy wzloty i upadki życia Laurenta: jego prace, kolekcje, kulisy długotrwałego związku z biznesowym partnerem i kochankiem - Pierre'em Bergé.

Laurent i Bergé poznali się w 1958 roku. Każdy znalazł mężczyznę swojego życia. Pierwszy raz w filmie kinowym Pierre Bergé opowiada o tej miłości. O pięćdziesięciu latach żaru i burz, niezwykłych sukcesów i osobistych cierpień.

Film jest osobistym hołdem na rzecz dekadencji i piękna, złożonym słynnemu projektantowi za jego konsekwentną postawę, łamiącą wszelkie obowiązujące wówczas zasady i granice myślenia oraz działania. Laurent nie tylko stworzył bowiem znaną na świecie kolekcję dzieł sztuki i ubrań, lecz jako pierwszy wykorzystał na wybiegu czarnoskóre i azjatyckie modelki. A wszystko działo się przeciez w czasach, gdy równość rasowa nie była powszechną praktyką w świecie mody.

„Moda przemija, ale styl jest wieczny” - mawiał Yves Saint Laurent. Film Szalona miłość - Yves Saint Laurent jest próbą pokazania unikalnego stylu życia i pracy niekwestionowanej ikony XX-wiecznego świata mody.
 
Cykl polecają
:
Kreatywka   Pieluszkarnia    Klub Kangura Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep NaturalnyBaby Shower Mali Turyści      CzasDzieci.pl 
Bookmark and Share

archiwum