kpb

3. SHORT WAVES

3. SHORT WAVES
Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych
środa, 30 marca 2011, godz. 19.00

Przygotujcie się na odbiór krótkich fal polskiego kina!

Festiwal SHORT WAVES w 2011 roku już po raz trzeci wyśle w ogólnopolski i międzynarodowy eter swój sygnał. W programie: 11 najciekawszych polskich produkcji krótkometrażowych - fabuły, dokumenty, animacje, wideo-art i teledyski.

Głównym celem organizowanego przez poznańską Fundację Ad Arte Festiwalu jest prezentacja i promocja polskiego kina krótkometrażowego w kraju oraz za granicą. Short Waves między 24 marca a 16 kwietnia 2011 odwiedzi ponad 30 polskich miast, w tym także Kino Pod Baranami. Widownia w każdym z miast będzie mogła wziąć udział w głosowaniu, w wyniku którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Główna Nagroda Festiwalu to 10 000 złotych. Ponadto w tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda Short Waves PRO w wysokości 5 000 PLN - ufundowana przez Prezydenta Poznania, miasta, które na trzy festiwalowe tygodnie stanie się Stolicą Polskiego Krótkiego Metrażu.


PROGRAM:

Czas trwania pokazu: ok. 90'

1) GALERIA
Robert Proch / 5' / ASP Poznań / 2010

Dynamiczny film, wychodzący naprzeciw komercji i konsumpcjonizmowi. Weekendowi klienci zagubieni w olbrzymim centrum handlowym…

2) BRYŁY ŻYCIORYSÓW
Norman Leto / 15' / 2010

Filmowa zagadka. Pośród kształtów, które czasem przypominają Obcego, czasem wylany na wodę wosk, rozgrywa się opowieść o skomplikowanych ludzkich losach.

3) POSZUKUJĘ PEWNEJ OSOBY
Janusz Kojro / 4' / Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „Ę” / 2010

Jak się spotkać w wielkim mieście? Czasem pomagają serwisy ogłoszeniowe... kilka osób w różnym wieku i różnej płci, bezpretensjonalnie o straconych okazjach i szansach na „coś”.

4) ZMARTYWYCHWSTANIE
Klara Kochańska / 20' / PWSFTviT / 2011

Psychodrama rozegrana w wielkanocnej scenerii. Udział biorą: ona, on i ten trzeci... ojciec. Czechowowsko gęsta atmosfera z obowiązkowym wystrzałem strzelby.

5) PENNE GOD - SZAZA
Maciej Puczyński, Karolina Karwan, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Piotr Szamburski / 5' / 2009

"Muzyka płynie", mówimy. Ale - w basenie? Zobaczcie, jak w teledysku grupy SzaZa odrealniona, podwodna przestrzeń powoli napełnia się dźwiękami i... elementami wyposażenia wnętrz.

6) LUIZA HERT
Aga Woszczyńska / 9' / PWSFTviT / 2011

Talent można znaleźć w najmniej spodziewanym miejscu... Spojrzenie za teatralne kulisy; portret niezwykłej Luizy Hert.

7) SAMPLED ROOM
Mateusz Zdziebko / 2' / 2011

Impresja o nieoczywistej relacji między dźwiękiem a instrumentem. Symfonia na kieliszek, sprężynkę i... stringi.

8) DRAKULA
Piotr Bosacki / 10' / 2010

Atak na formę i narrację, zderzenie z historią, rozumem i percepcją. Proces powstawania myśli w czasie rzeczywistym, ścieżka poznawcza przez ludzkie ciało i umysł, wsparta minimalistyczną animacją.

9) WEIGHT
Anna Turowska / 1' / 2011

Animowana miniatura z pouczającym przesłaniem. Wiatrak kontra piętrzące się anonimowe budowle.

10) PRZEZ SZYBĘ
Igor Chojna / 14' / PWSFTviT / 2009

Kiełbasa, alkohol i disco-polo... Wizyta na polskiej prowincji. Młody chłopak przyjeżdża na pogrzeb ciotki, angażując się nie tylko w pożegnalne rytuały, ale i... flirt.

11) THE DRUG
Mateusz Witkowski / 5' / 2011

Pulsująca kojącymi rytmami przestrzeń kosmosu. Głęboką czerń gwiaździstego nieba rozświetlają tajemnicze fluoroscencyjne kształty... Zdobywca nagrody w konkursie na teledysk do piosenki grupy Royksopp.


BILETY:
12 zł
- normalny
10 zł - ulgowy

Więcej informacji na stronie www.shortwaves.pl


SPOT:

Bookmark and Share

archiwum