kpb

Dojrzałe kino - Para na życie

Jak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. 16 lutego zostanie zaprezentowany obraz Sama Mendesa PARA NA ŻYCIE (AWAY WE GO) - ciepła i mądra komedia w konwencji filmu drogi, która zapewne pobudzi naszych Widzów do rozważań nad niezależnością i nieodzownie z nią związaną odpowiedzialnością.

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 16 lutego 2011, godz. 11.00

PARA NA ŻYCIE | AWAY WE GO
reż. Sam Mendes, USA/Wielka Brytania 2009, 98’

Film nagradzanego przez Akademię Filmową reżysera Sama Mendesa, twórcy American Beauty, opowiada o komediowych i emocjonalnych perypetiach pewnej pary. Oryginalny scenariusz wyszedł spod ręki powieściopisarzy Dave’a Eggersa i Vendeli Vida, zaś muzykę skomponował wokalista i autor piosenek Alexi Murdoch.

Pozostająca w wieloletnim związku nieco zwariowana para trzydziestokilkulatków, Burt (John Krasinski) i Verona (Maya Rudolph), spodziewa się dziecka. Wszystko przebiega pomyślnie, gdy pewnego dnia ekscentryczni rodzice Burta, Jerry i Gloria (Jeff Daniels i Catherine O’Hara), postanawiają wyprowadzić się z Kolorado, co pozbawia przyszłych rodziców głównego powodu, żeby wciąż tam mieszkać.

A zatem gdzie Burt i Verona powinni zapuścić korzenie, żeby wychować przyszłą pociechę? Para wyrusza w szaloną podróż, aby odnależć swoje miejsce do życia.

Film Mendesa to optymistyczny film drogi i ciepła komedia.

W Parze na życie występują John Krasinski (The Office, Jarhead, Dreamgirls), Maya Rudolph (Ostatnia audycja, Idiokracja, Lepiej być nie może), Jeff Daniels (Godziny, Miasteczko Pleasantville) i Maggie Gyllenhaal (Sekretarka, Mroczny rycerz).

Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum