kpb

Kraina wielkiego nieba

tytuł oryginalny: Wildlife

reżyseria: Paul Dano
aktorzy: Carey Mulligan, Jake Gyllenhaal, Ed Oxenbould, Bill Camp

czas trwania: 104 min.
produkcja: USA 2018
premiera: 2018-12-07
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Nagrody Film Independent 2019: 3 nominacje do nagrody Independent Spirit - najlepszy film debiutancki, najlepsza aktorka (Carey Mulligan), najlepsze zdjęcia (Diego Garcia)
MFF w Cannes 2018: nominacja do Złotej Kamery
MFF w Toronto 2018: Prezentacje Specjalne
MFF Sundance 2018: Konkurs Główny

Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal) są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy.  On po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, ona zostaje sama z dorastającym synem. Podejmuje ryzykowną decyzję chcąc znów poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

Paul Dano, który jako aktor zdobył uznanie za role w filmach Aż poleje się krew czy Zniewolony. 12 Years a Slave, po raz pierwszy staje za kamerą, aby przenieść na ekran swoją ukochaną powieść: Wildlife autorstwa laureata Nagrody Pulitzera, Richarda Forda. Scenariusz filmu Dano napisał razem ze swoją partnerką, aktorką i scenarzystką Zoe Kazan (I tak cię kocham). Kraina wielkiego nieba to aktorski popis mających już na koncie nominacje do Oscara Carey Mulligan (Drive, Wstyd) i Jake’a Gyllenhaala (Zwierzęta nocy, Wolny strzelec). 

 

| A teenage boy must deal with his mother's complicated response after his father temporarily abandons them to take a menial and dangerous job.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 6: Filmy, które cię poruszą

 

Wcześniej w ramach: Klub Wysokich Obcasów: Kraina wielkiego nieba (przedpremiera!)

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share