kpb

Nina

tytuł oryginalny: Nina

reżyseria: Olga Chajdas
aktorzy: Julia Kijowska, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka, Katarzyna Gniewkowska, Maria Peszek, Tatiana Pauhofová

czas trwania: 129 min.
produkcja: Polska 2018
premiera: 2018-10-05
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

fot. Robert Pałka

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Złoty Pazur dla najlepszego filmu w konkursie Inne Spojrzenie, Nagroda Onetu: Odkrycie Festiwalu, Nagroda od marki dr Irena Eris za najodważniejsze spojrzenie
MFF w Rotterdamie 2018: Nagroda Big Screen

Nina nie jest szczęśliwa. Wydaje się, że ułożyła sobie życie, a jednak czegoś jej brakuje. Pracuje jako nauczycielka i lubi swoją pracę, chociaż jej szefową jest jej matka. Ma kochającego męża, codzienność się jakoś układa, a jednak - „jakoś” to za mało. Kobieta liczy na to, że wszystko się zmieni jeśli będą mieli dziecko, ale sama nie może zajść w ciążę, więc oboje z mężem szukają surogatki.
Pewnego dnia poznają Magdę. Ta dwudziestoparoletnia, niezależna, korzystająca z życia dziewczyna wydaje się idealną kandydatką .Jest jednak coś, o czym Nina i Wojtek nie wiedzą, a i sami z początku nie zdradzają jej swoich planów. Znajomość zaczyna się więc od nieszczerości, którą coraz trudniej przełamać. Tymczasem pomiędzy Magdą i Niną zaczyna tworzyć się więź…

Nina to historia nieoczekiwanej, trudnej miłości i skomplikowanych wyborów. To historia ludzi, którzy traktowali życie jak grę czy zabawę i nagle muszą stawić czoła bolesnej realności. To opowieść, gdzie przegrani i wygrani stoją po tej samej stronie, gdzie świat nie dzieli się na złych i dobrych, hetero i homoseksualnych. To opowieść o gwałtownym uczuciu, wobec którego tradycyjne podziały po prostu nie mają znaczenia.

 

| Nina, a teacher in mid-30’s, struggling to have a child, looks for a surrogate mother. It would seem that together with her husband she has found an ideal candidate. 25 year old Magda outwardly appears to be happy, she enjoys life and has no commitments. Yet Nina falls for the woman, who could have given birth to her child. It is a story about the unexpected love, about the ability to fill in the void, and about difficult choices.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 5: Filmy, które rozgrzeją twoje serce

 

 

Wcześniej w ramach: 10. LGBT Film Festival, Nina - pokaz przedpremierowy z udziałem twórców

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share