kpb

Nieposłuszne

tytuł oryginalny: Disobedience

reżyseria: Sebastián Lelio
aktorzy: Rachel Weisz, Rachel McAdams, Alessandro Nivola

czas trwania: 114 min.
produkcja: USA/Wielka Brytania/Irlandia 2017
premiera: 2018-08-03
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy kobieta spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość. Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły.

Laureatka Oscara Rachel Weisz (Wierny ogrodnik) i nominowana do nagrody Akademii Rachel McAdams (Spotlight) w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za Fantastyczną kobietę.

 

| A woman returns to her Orthodox Jewish community that shunned her for her attraction to a female childhood friend. Once back, their passions reignite as they explore the boundaries of faith and sexuality.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 5: Filmy, które rozgrzeją twoje serce

 

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share