kpb

Pod ciemnymi gwiazdami

tytuł oryginalny: Beast

reżyseria: Michael Pearce
aktorzy: Jessie Buckley, Johnny Flynn, Trystan Gravelle, Geraldine James, Charley Palmer Rothwell

czas trwania: 107 min.
produkcja: Wielka Brytania 2017
premiera: 2018-08-24
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF Sundance 2018: oficjalna selekcja
Netia OFF Camera 2018: oficjalna selekcja
MFF w Toronto 2017: nominacja do nagrody Platform
MFF w Sztokholmie 2017: Konkurs Główny
BFI London Film Festival 2017: oficjalna selekcja

Młoda dziewczyna, której od zawsze mówiono co ma robić, staje się bardziej niebezpieczna, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić... Kiedy Moll pewnego dnia poznaje Pascala, tajemniczego chłopaka, który pojawia się w małym, wyspiarskim miasteczku, decyduje się porzucić dla nieznajomego wszystko. Odkrywa nareszcie, jak smakuje wolność i  czym są namiętność i pożądanie. Ale kiedy Pascal staje się głównym podejrzanym w sprawie zaginionych kobiet, którą żyją lokalna policja i społeczność, Moll będzie musiała podjąć decyzje, od których nie będzie już odwrotu. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby osiągnąć to, czego pragnie i dowie się, do czego jest zdolna, aby walczyć o siebie i swoje uczucie.

 

Zachwycający wizualnie i trzymający w napięciu pierwszy film Brytyjczyka Michaela Pearce’a z wybitną rolą młodej Jessie Buckley, okrzykniętej za oceanem wschodzącą gwiazdą, szturmem podbił najważniejsze festiwale i skradł serca publiczności oraz krytyków, którzy uznali go za powalający debiut i jednocześnie dziką, pełną pasji, uwodzicielską historię miłosną.

 

| In her tiny island community, twenty-something Moll "Jessie Buckley" quickly falls for charming newcomer Pascal "Johnny Flynn". When he is named the top suspect in several murders around town, she defends him to her family but becomes doubtful as she sees his true colors. Geraldine James, Trystan Gravelle, and Shannon Tarbet also star. Written and directed by Michael Pearce.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 2: Filmy, które cię zaniepokoją

 

Wcześniej ramach: Netia OFF Camera 2018  

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share