kpb

Plan B

tytuł oryginalny: Plan B

reżyseria: Kinga Dębska
aktorzy: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Krzysztof Stelmaszyk

czas trwania: 85 min.
produkcja: Polska 2017
premiera: 2018-02-02
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: e-kinopodbaranami.pl

Film dostępny na e-kinopodbaranami.pl.

 

Mąż Natalii odchodzi od niej w dniu wysłania ich córki na studia. Po wielu latach życia w związku z żonatym mężczyzną Aga traci partnera, a z rozpaczy wybija ją dopiero niepokojący hałas dobiegający z mieszkania sąsiadki. To Janula, która z butelką i papierosem w rękach siedzi na parapecie i awanturuje się z kim popadnie. Stroniąca od miłości Klara dokonuje zaskakującego odkrycia w trakcie niespodziewanych odwiedzin u swojego ojca. Z kolei Mirek wychodzi z więzienia po tym, jak wziął na siebie winę ukochanej. W wyniku splotu niecodziennych zdarzeń zostaje opiekunem do dzieci.

Film o miłości - pełen emocji, humoru i życiowej prawdy. Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Krzysztof Stelmaszyk w najnowszym filmie Kingi Dębskiej (Moje córki krowy).

 

PRASA O FILMIE:

Kinga Dębska próbuje oswoić miłość i różne jej odcienie bez słodkości i czerwonych serduszek. Ponownie pokazuje, że smaki słodko-gorzkie na stałe goszczą w jej menu, a skomponowany z kilku wykwintnych dań Plan B nie przyprawia o ból brzucha. To historie pełnokrwistych bohaterów zatopione w "tu i teraz", bez brokatu, lecz w odcieniach szarości. Wielowątkowa opowieść o porzuceniu, stracie i zagubieniu, bez moralizatorskiego zadęcia i wyszukanych recept na szczęście. Prawdziwy feel good movie ze sprytnie połączonymi wątkami i czystymi emocjami. - Małgorzata Czop, movieway.pl

 
Reżyserka chce, żeby widzowie śmiali się przez łzy i ten efekt udaje jej się w dużej mierze dzięki konstatacji, że w tragedii zawsze jest miejsce na komedię. (...) Na palcach jednej ręki można policzyć reżyserów, którzy mają tak świetne ucho do dialogów jak Dębska. - Łukasz Knap, film.wp.pl

 

| Plan B is a multithreaded tale about the often not easy search for love and understanding. The story starts right before Valentine's Day, when the lives of five people take an unexpected turn. Situations they need to confront lead to surprising resolutions and bring new quality to their relationships with other people.

 

Wcześniej w ramach: Plan B - pokaz z udziałem reżyserki, Letnie Tanie Kinobranie 2018:  tydzień 4: Czas leczy rany.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share