kpb

Piękny kraj

tytuł oryginalny: God's Own Country

reżyseria: Francis Lee
aktorzy: Josh O'Connor, Alec Secareanu, Gemma Jones

czas trwania: 104 min.
produkcja: Wielka Brytania 2017
premiera: 2017-09-22
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: e-kinopodbaranami.pl

Film dostępny na e-kinopodbaranami.pl.

Festiwal Sundance 2017: Najlepszy zagraniczny reżyser dramatu (Francis Lee)
MFF w Berlinie 2017: Nagroda Männer
MFF w Edynburgu 2017: nagroda Michaela Powella dla najlepszego brytyjskiego filmu fabularnego
MFF Transilvania 2017: Nagroda Specjalna Jury (Francus Lee)

Johnny zajmuje się rodzinną farmą na prowincji w Północnej Anglii z dala od miasta. Ciężką, fizyczną pracę odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie i przypadkowym seksem. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na pastwiskach zbliża ich do siebie i daje Johnny'emu nadzieję na zmiany.

 

REŻYSER O FILMIE:

Dorastając na odległych wzgórzach Pennine w zachodnim Yorkshire miałem obsesję na punkcie tego jałowego krajobrazu oraz ludzi, którzy w nim żyją i próbują utrzymać się z kilku akrów niewzruszonej ziemi. Przez całe dzieciństwo nie zdawałem sobie jednak sprawy z niezwykłego wpływu, jaki ma ona na ludzi, którzy tak ciężko na niej pracują. Stało się to dla mnie jasne dopiero, kiedy opuściłem Yorkshire i zacząłem studiować aktorstwo w Londynie. Wieloletnia izolacja na dalekiej prowincji sprawiła, że zacząłem zastanawiać się, co jeszcze świat może mi zaoferować. W tym filmie próbuję zobaczyć jak mogłoby wyglądać moje życie, gdybym został w miejscu mojego urodzenia, gdybym tam pracował i gdybym spotkał tam kogoś ważnego.

(...) Chciałem pokazać szczerą i silną historię miłosną, uchwycić zarówno uczucie strachu jak i radości, które płyną z nowych perspektyw. (...) Moim celem było eksplorowanie tych momentów, w których dwójka ludzi zaczyna się angażować wskazując też ich własne, indywidualne problemy.
Francis Lee, reżyser

 

| Spring. Yorkshire. Young farmer Johnny Saxby numbs his daily frustrations with binge drinking and casual sex, until the arrival of a Romanian migrant worker for lambing season ignites an intense relationship that sets Johnny on a new path.

 

Film prezentowany w ramach:

Wcześniej w ramach: Netia OFF Camera 2018,
Piękny kraj - pokaz przedpremierowy (Małopolski Ogród Sztuki
Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 3: Czas na miłość)

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share