kpb

Fukushima, moja miłość

tytuł oryginalny: Grüße aus Fukushima

reżyseria: Doris Dörrie
aktorzy: Rosalie Thomass, Kaori Momoi, Nami Kamata

czas trwania: 104 min.
produkcja: Niemcy 2016
język: angielski, niemiecki, japoński
napisy: polskie
in English, German and Japanese with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Berlinie 2016: Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) w sekcji Panorama, Nagroda im. Heinera Carowa

Młoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku.
Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie. Wkrótce przekonuje się jednak, że nie nadaje się do tej pracy. Już zbiera się do wyjazdu, gdy na jej drodze staje Satomi, jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w dawnej „strefie zero”. Marie pomaga jej sprzątać i urządzać się na nowo.
Dwie kobiety nie mogłyby bardziej różnić się od siebie, a jednak w miarę jak stopniowo się poznają, nawiązują więź, która sprawi, że obie w końcu będą musiały stawić czoła duchom z przeszłości.

 

| A young German woman bonds with an elderly Japanese woman while touring the Fukushima region of Japan in the aftermath of the 2011 earthquake.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 5.: Życie jest piękne

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share