kpb

Obcy: Przymierze

tytuł oryginalny: Alien: Covenant

reżyseria: Ridley Scott
aktorzy: Michael Fassbender , Katherine Waterston , Billy Crudup , Danny McBride , Demián Bichir , Carmen Ejogo

czas trwania: 123 min.
produkcja: USA/Australia/Nowa Zelandia 2017
premiera: 2017-05-12
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Legendarny reżyser Ridley Scott, twórca Łowcy androidów i Marsjanina, powraca do świata, który stworzył w filmie Obcy – 8. pasażer Nostromo, zaliczanym do klasyki kina science fiction.

 

Na statku kosmicznym “Przymierze” panuje spokój. Załoga oraz 2 tysiące pasażerów są w głębokim hiper-śnie, a po korytarzach pojazdu przechadza się jedynie android Walter. Statek zmierza ku odległej planecie Origae-6, gdzie osadnicy planują zbudować nową cywilizację. Sielankę burzy eksplozja, w której ginie część ochotników – misja zbacza na inny tor.
Wkrótce potem członkowie załogi odkrywają raj – zapierającą dech w piersiach planetę, która zachwyca bujną przyrodą. Znajduje się o wiele bliżej Ziemi niż Origae-6, więc może lepiej się nadaje na nowy dom? Bohaterowie nie wiedzą jeszcze, że grozi im ogromne niebezpieczeństwo i muszą jak najszybciej opuścić piękną, lecz skrywającą mroczne sekrety planetę.

Akcja rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach pokazanych w Prometeuszu z 2012 roku. Ridley Scott wraca tą produkcją do korzeni – film trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty i wbija w fotel nakręconymi z rozmachem scenami akcji. Właśnie w tej części sagi zbliżamy się do odkrycia początków Obcego.

 

| The crew of the colony ship Covenant, bound for a remote planet on the far side of the galaxy, discovers what they think is an uncharted paradise, but is actually a dark, dangerous world. When they uncover a threat beyond their imagination, they must attempt a harrowing escape.

 

ZWIASTUN: 

Bookmark and Share