kpb

Sama przeciw wszystkim

tytuł oryginalny: Miss Sloane

reżyseria: John Madden
aktorzy: Jessica Chastain, Gugu Mbatha-Raw, John Lithgow, Michael Stuhlbarg, Alison Pill

czas trwania: 132 min.
produkcja: Francja/USA 2016
premiera: 2017-06-02
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Złote Globy 2016: nominacja do nagrody dla najlepszej aktorki w dramacie (Jessica Chastain)

Elizabeth Sloane jest jedną z najlepszych specjalistek w swoim fachu. Ceniona przez pracodawców, jednocześnie wzbudzająca respekt u oponentów. Kobieta działa w świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie największą wartością obok braku skrupułów jest skuteczność bez względu na cenę oraz dyskrecja. Tak przynajmniej pracę lobbysty definiuje Elizabeth. To nie miejsce na sentymenty, okazywanie słabości czy mieszanie życia zawodowego z osobistymi doświadczeniami. Ten błąd przy okazji kolejnego „zlecenia” popełnia kobieta. W efekcie zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom i wraz z niewielkim zespołem oraz charyzmatycznym biznesmenem u boku wypowiada otwartą wojnę amerykańskim producentom broni. A że jest to biznes, który przynosi wpływy liczone w miliardach dolarów, cena, jaką przyjdzie jej zapłacić za tę niesubordynację może okazać się wyjątkowo wysoka.

Wciągający thriller polityczny w reżyserii Johna Maddena, znanego z takich filmów jak Zakochany Szekspir czy Dowód. Brytyjski twórca bierze pod lupę ludzi, którzy zazwyczaj unikają rozgłosu, pokazując niebezpieczne powiązania wielkiego biznesu i polityki.

 

| In the high-stakes world of political power-brokers, Elizabeth Sloane is the most sought after and formidable lobbyist in D.C. But when taking on the most powerful opponent of her career, she finds winning may come at too high a price.

 

Film prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018, tydzień 1: Czas to pieniądz

(Wcześniej w ramach: Netia OFF Camera 2017)

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share