kpb

Butterfly Kisses

tytuł oryginalny: Butterfly Kisses

reżyseria: Rafael Kapeliński
aktorzy: Charlotte Beaumont, Rosie Day, Theo Stevenson

czas trwania: 89 min.
produkcja: Wielka Brytania/Polska 2017
premiera: 2017-05-12
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

fot. Nick Cooke

MFF w Berlinie 2017: Kryształowy Niedźwiedź dla najlepszego filmu w sekcji Generation 14plus
Netia OFF Camera 2017: Nagroda Młodzieżowego Jury Skrytykuj.pl

 

Trwa Halloween, trójka nastoletnich przyjaciół podpiera ściany na blokowisku. Przywódcą paczki jest Kyle – non-stop gada o dziewczynach, ale jakoś nigdy nie gada z nimi. Jarred nie może przestać zdradzać swojej. A Jake… Jake jest spokojny, ale jego kumple uznają, że musi jak najprędzej stracić dziewictwo.

Opowieść o losach trójki  najlepszych przyjaciół w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale jeden z nich swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu.

 

REŻYSER O FILMIE:

Film ten jest przede wszystkim historią o przyjaźni. Nie proponujemy żadnego rozwiązania i nie próbujemy moralizować. Chciałem po prostu uchwycić zmagania nastoletniego chłopca ze światem naznaczonym przez samotność. Łatwo iść ślepo przez życie nie podważając żadnych norm, ale mam nadzieję, że Butterfly Kisses pozwoli publiczności zrozumieć, że nic nie jest tak proste, jak się wydaje i że człowieczeństwo jest kwestią niesamowicie złożoną.
Rafael Kapelinski, reżyser

 

| We follow Jake and his two best friends through a world distorted by sex and porn. They all have their own demons, but Jake's secret is one that he can't tell anyone.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 6.: Młode życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share