kpb

Gold

tytuł oryginalny: Gold

reżyseria: Stephen Gaghan
aktorzy: Matthew McConaughey, Bryce Dallas Howard, Edgar Ramirez

czas trwania: 121 min.
produkcja: USA 2016
premiera: 2017-03-17
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Złote Globy 2017: nominacja dla najlepszej piosenki (Gold, wyk. Iggy Pop) 

Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Zamiast cieszyć się luksusem, Kenny będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.

 

Zdobywca Oscara, Matthew McConaughey w opartej na faktach przygodowej opowieści o biznesmenie, który porzuca świat wygód i luksusów, by w indonezyjskiej dżungli szukać złota.

 

| Kenny Wells, a prospector desperate for a lucky break, teams up with a similarly eager geologist and sets off on a journey to find gold in the uncharted jungle of Indonesia.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 5.: Życie jest piękne

(Wcześniej: Gold - pokaz filmu i spotkanie z geologiem, Andrzejem Śliwą)

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share