kpb

Fale (Waves)

tytuł oryginalny: Fale

reżyseria: Grzegorz Zariczny
aktorzy: Anna Kęsek, Katarzyna Kopeć, Tomasz Schimscheiner, Jolanta Olszewska, Edyta Torhan, Beata Schimscheiner, Artur Krajewski

czas trwania: 78 min.
produkcja: Polska 2016
premiera: 2016-12-09
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

(fot. Mirosław Sosnowski/Studio Munka-SFP)

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: udział w konkursie głównym
MFF w Karlowych Warach 2016: udział w konkursie głównym
 

Ania i Kasia, siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą wyrwać się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami, ale póki co, odbywają  jedynie praktyki w niewielkim miejscowym salonie. Zmiany, do których dążą, wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu.

 

Poruszający film Grzegorza Zaricznego – twórcy nagrodzonego Grand Prix na Sundance Film Festival za produkcję Gwizdek oraz wielokrotnie wyróżnianego na polskich festiwalach, w tym na Nowych Horyzontach oraz w Gdyni. Reżyser jest laureatem Talentu Trójki w kategorii film (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia). W rolach głównych wystąpiły niezwykle utalentowane dziewczyny, nie będące zawodowymi aktorkami - Anna Kęsek i Katarzyna Kopeć, które pojawiły się już w dokumentalnym filmie krótkometrażowym Zaricznego Love, love.

 

REŻYSER O FILMIE:

Bohaterkami są dwie autentyczne dziewczyny, Ania i Kasia, które za pomocą języka filmu fabularnego postanowiły poprzez swoje postacie opowiedzieć o losie wielu dziewczyn podobnych do nich. Dziewczyn, które potrzebują być zauważone i zrozumiane. - Grzegorz Zariczny

 

| Ania is an apprentice at a small hairdressing parlour along with her best friend, Kasia. The two teenage girls from dysfunctional families share a common dream of becoming professional hair stylists.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 6.: Młode życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share