kpb

Creative Control

tytuł oryginalny: Creative Control

reżyseria: Benjamin Dickinson
aktorzy: Benjamin Dickinson, Nora Zehetner, Dan Gill, Alexia Rasmussen

czas trwania: 97 min.
produkcja: USA 2016
premiera: 2016-12-02
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

David (reżyser i scenarzysta filmu Benjamin Dickinson) to uzależniony od technologicznych nowinek, przemęczony pracownik agencji reklamowej. Przygotowuje kampanię o okularach nowej generacji, dających dostęp do „rozszerzonej rzeczywistości”. Jego związek z instruktorką jogi Julilette (Zora Zehetner) przechodzi kryzys. David zazdrości swojemu kumplowi Wimowi (Dan Gill) wspaniałego życia z atrakcyjną Sophie (Alexia Rasmussen), tworzy więc przy pomocy okularów… bardzo udanego awatara Sophie. Granice między fantazją i rzeczywistością zacierają się, kiedy bohater wchodzi w wirtualny romans z dziewczyną najlepszego przyjaciela. Wraz z rosnącą namiętnością sprawy wymykają się spod kontroli.

 

PRASA O FILMIE:

Inteligentny i zabawny, a także fantastycznie zrobiony. Gdyby Steve Jobs był filmem, to zapewne właśnie tym. [...] Reżyser często prowokuje śmiech, ostatecznie jest jednak bardzo szczery. Ten wciągający (i zabawny - czy na pewno o tym wspominałem?) obraz nie jest tylko pomysłowym filmem z pogranicza science fiction, ale także przemyślaną opowieścią o ludziach. Wygląda na to, że rośnie nam nowy artysta.

Jordan Hoffman, The Guardian

 

Soczysty koszmar senny o niedalekiej przyszłości. [...] W Creative control zobaczymy oniryczne, czarno-białe zdjęcia i parodię brooklyńskiej klasy kreatywnej. To również ostra satyra na dzisiejsze czasy, szczególnie sprzeczności, jakie rodzi kreatywność w społeczeństwie kapitalistycznym.

Emily Yoshida, The Verge

 

| In near future Brooklyn, an ad executive uses a new Augmented Reality technology to conduct an affair with his best friend's girlfriend...sort of.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 8: Tajemnice życia

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share